2 Mart 2024

Rudy Gobert: “Wembanyama’nın Benzersiz Bir Oyuncu Olacağına İnanıyorum”

Victor Wembanyama, geçtiğimiz hafta takımı Metropolitans 92 ile Amerika turnesinde 2023 NBA draftindeki en büyük rakibi Scott Henderson’ın takımı G League Ignite ile iki maç yaptı.

İki karşılaşmada 36.5 sayı ve 4.5 blok ortalamaları yakalayan Wembanyama, izleyenlere ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösterdi.

18 yaşındaki yıldız adayının akıl hocalığını yapan NBA yıldızı Rudy Gobert, Wembanyama hakkında NBA muhabiri Mark Medina’ya bir röportaj verdi.

Wembamyama’yı uzun zamandır tanıdığını belirten Gobert, genç yeteneğin NBA’de başarılı olmak gereken oyun aklına ve güçlü bir tutkuya sahip olduğunu belirtti.

“Harika oldu. Victor’u 13 yaşından beri tanırım. O harika bir çocuk. O çok akıllı. Açıkçası, tüm araçlara sahip. Ama onu özel kılan, zihniyeti ve ruhudur. Oyun konusunda tutkulu. Harika olmak istiyor ve harika olmak için ne gerektiğini biliyor. Bunların hepsini bir araya getiriyor ve o seviyeye gelmek için gerçekten çok çalışıyor. Onun büyümesini izlemek gerçekten çok güzeldi.”

Las Vegas’da Metropolitans 92 ile G League Ignite arasındaki ikinci maçı canlı izleyen Gobert, sahada gördüklerinden etkilendiğini şu sözlerle açıkladı:

“Onu ilk kez oynarken izledim. Hepimiz onun özel olacağını biliyorduk. Ama asıl soru ne kadar uzak ve ne kadar özeldi? Bu son birkaç gün, hepimiz onun eşsiz biri olacağı konusunda hemfikiriz. Onunla konuşup zihniyetini anladığım anda, harika olacağını biliyordum. Tüm araçlara sahip, ancak zihniyet en önemli araçtır. Buna sahip.”

nba.com