25 Mart 2023

Resmi: Sergio Rodriguez Olimpia Milano’ya Veda Etti

Turkish Airlines EuroLeague’in güçlü takımlarından, İtalya Lega Basket Serie A’nın son şampiyonu Olimpia Milano emektar oyun kurucu Sergio Rodriguez ile yolları ayırdı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamayla üç sezondur takımın başarısı için ter döken 37 yaşındaki İspanyol oyun kurucu için şu ifadeler kullanıldı:

“Sergio’ya bu üç yıl içinde yaptığı ve demek istediği her şey için teşekkür ediyor ve kendisine ve ailesine gelecekte en iyi dileklerimizi sunuyoruz.”

Olimpia Milano

Olimpia Milano’da geçirdiği üç sezonda Sergio Rodriguez 2022 yılında İtalya Ligi, 2020 ve 2022’de İtalya Süper Kupası ve 2021’de İtalya Kupası zaferi yaşadı.

37 yaşındaki İspanyol gard, EuroLeague kariyerinde 300 maç barajını aşarak 3000 sayı, 500 üçlük ve 1500 asist barajını aşan ilk isim olmuştu.

İtalyan takımında geçirdiği üç sezonda EuroLeague’de 100’ün üzerinde maça çıkan Rodriguez, kulüp tarihinde bu alanda en çok maça çıkan üçüncü isim oldu. 2020-21 sezonunda Milano’nun final four’a çıkmasında kritik rol üstlenen Sergio Radriguez, geçen sezonsa play-off turunda Anadolu Efes’e elenen takımda sakat sakat oynamıştı.

Olimpia Milano, geçtiğimiz günlerde gard rotasyonuna Naz Mitrou-Long ve Billy Baron’u katmıştı. 37 yaşına önümüzdeki günlerde basacak Sergio Rodriguez’in önümüzdeki günlerde Real Madrid’e katılması bekleniyor.