29 Mayıs 2024

RESMİ: Khimki’de Koç Kurtinaitis ile Yollar Ayrıldı

Sezon başında ortalamanın üstünde iyi bir bütçeyle iddialı bir kadro kuran Khimki, özellikle Turkish Airlines Euroleague‘de aldığı başarısız sonuçlarla hayal kırıklığı yaratmıştı.

Şuana kadar yaşanan bu kötü sezonun faturası da beklendiği gibi koç Rimas Kurtinaitis‘e kesildi ve Rus ekibi Litvanyalı koç ile resmi olarak yolların ayrıldığını açıkladı. 60 yaşındaki tecrübeli koç Ocak 2019’dan bu yana kulüpteki ikinci dönemini yaşıyordu. İlk döneminde ise 2011-16 yılları arasında başantrenör olarak çalışmıştı.

Açıklamanın detaylarında alınan başarısız sonuçlar nedeniyle koçla yolların ayrıldığı ve yeni başantreönürün hali hazırdaki yardımcı antrenörlerden biri olan Andrey Maltsev olacağı belirtildi. Ancak göreve kalıcı olarak sezon sonuna kadar mı yoksa vekaleten mi getildiğine dair bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Sezonun ilk bölümünde üst üste gelen sakatlıklar ve covid pozitif vakaları nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Khimki, 20 maçın ardından sadece 2 galibiyette kalmış ve puan tablosunun son sırasına demir atmıştı.