22 Mayıs 2024

Rakibimizi Tanıyalım: Legia Warszawa – Bahçeşehir Koleji

FIBA Europe Cup 2. etap L grubu 4. maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, Polonya’da Legia Warszawa‘ya konuk oluyor.

24 Ocak Çarşamba günü saat 21:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler www.ntvspor.net sitesinde canlı olarak izleyebilecekler.

Gelin birlikte rakibimizi biraz daha yakından tanıyalım ve galibiyetinn anahtarını belirleyelim, keyifli okumalar.

Kadro Derinliği

Guard: Christian Vital, Marcel Ponitka, Jakub Gomolka, Filip Maciejewski, Loren Jackson
Forvet: Raymond Cowels, Michal Kolenda, Dariusz Wyka, Grzegorz Kulka, Adam Linowski, Marcin Wielunski
Pivot: Aric Holman, Josip Sobin

Koç: Wojciech Kaminski

Dikkat Edilmesi Gereken İsimler

İlk turda grubunu temsilcimiz gibi 5-1 derecesiyle lider olarak tamamlayan Polonya ekibinde, performansını ikinci tur etabında sürdüren ve öne çıkan isim takımın Amerikalı guardı Christian Vital oldu. 26 yaşındaki skorer oyuncu, şuana kadar yakaladığı 22.9 sayı ile takımının bu alandaki lideri konumunda. Özellikle yüksek yüzdeli üçlükleri ile dikkat çekiyor, maç başına yüzde 41.2 ile tam 3.5 üçlük isabeti buluyor!

Diğer önemli isim ise takımın Amerikalı pivotu Aric Holman. 26 yaşındaki uzun, çıktığı 9 maçta 7.3 ribaund ile bu alanda takımın en güvenilir ismi olurken ayrıca 13.0 sayı ve 3.1 asist ortalamaları ile çok yönlü bir oyuncu olduğunu gösterdi. Nitekim 18.6 verimlilik puanı ortalaması ile bu alanda da takımın iknicisi, en iyi isim ise 20.1 ile tahmin edeceğiniz üzere Vital…

Galibiyetin Anahtarı: Üçlük Yüzdesi

İki takım da şuana kadar etkili hücum performansları ile dikkat çektiler. Bu başarılı performansın temelinde yatan faktörlerden biri belki de ilki ise üçlük yüzdeleri. Biz yüzde 38.3 ile 5. sıradayız onlar ise tam yüzde 40.3 ile isabet buluyorlar yay gerisinden ve tüm organizasyonun bu alandaki en iyi takımı konumundalar. Bu nedenle biz kendi ritmimizi bulmak adına üçlükleri devreye sokmalıyız evet ama belki de daha önemlisi onların bu kadar yüksek yüzdeyle atmalarına engel olmalı, perimetre savunmasındaki agresifliğimizi arttırmalıyız. Bu alanda dikkat etmemiz gereken isimler yukarıda belirttiğim Vital ve Holman’ın dışında bir de Cowels ve yeni guardları Jackson. Bu 3 isim (Jackson hariç) maç başına 7.4 üçlük isabeti buluyor!