17 Haziran 2024
paul george gelecek sezondan umutlu

Paul George Gelecek Sezondan Umutlu

Los Angeles Clippers‘ın all-star yıldızı Paul George, geçtiğimiz cuma günü basınla bir araya gelerek gelecek sezondan umutlu olduğunu belirtti. Kovid-19 salgını sebebiyle telekonferans yoluyla düzenlenen toplantıda Clippers’ta oynamaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Paul George’un Los Angeles Clippers’da geçirdiği ilk sezonu hayal kırıklığıyla sona erdi. Clippers NBA play-offlarında Denver Nuggets karşısında 3-1 öne geçtiği seride artarda üç maç kaybederek konferans yarı finallerinde elenmekten kurtulamamıştı. Geçtiğimiz sezon omuz sakatlığından dolayı sezon öncesi kampına katılamayan George, normal sezonda da 11 maç kaçırmıştı. Yıldız basketbolcu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada geçtiğimiz sezon yaşanılan hayal kırıklığı hakkında konuştu:

“Neyin kötü ve kabul edilemez olduğunu biliyorum. Geçen yıl benim için kabul edilemez bir yıldı. Bunu biliyorum. Geçen yıl omuzumdaki sakatlıktan dolayı normalde iyi yaptığım hareketleri yaparken bile bile rahat değildim. Ama şimdi her şey yolunda. Daha 30 yaşımdayım ve yapacak çok işim var. Yeni sezonu dört gözle bekliyorum. Bu yıl farklı olacak. Takım için sahip olduğum her şeyi vermeye hazırım.”

NBA.com

“Doc Rivers ile İlgili Söylediklerim Yanlış Anlaşıldı”

Clippers’ın iki yıldızı Paul George ve Kawhi Leonard 2021 yazında free-agent olabilir. Takımın yeni koçu Tyronn Lue geçtiğimiz günlerde iki süper yıldızın takımda uzun süre kalması gerektiğini belirtti. Paul George ise hafta başında katıldığı “All That Smoke” podcastinde takıma olan sadakatini açıkladı. Geçtiğimiz sezon play-offlarında Denver Nuggets serisinde takım olarak hazır olmadıklarını vurgulayan yıldız oyuncu Doc Rivers’ın görevden ayrılıp Tyronn Lue’nun koçluk görevine getirilmesiyle sarf ettiği sözlerin yanlış anlaşıldığını vurguladı.

“Doc Rivers ile o programda söylediklerim sanki ona saygı duymuyormuşum gibi çarpıtıldı. Bence Doc harika bir motivasyon uzmanı ve koç. Ona saygı duyuyorum fakat bu aldığı her kararı onayladığım anlamına gelmiyor.”

NBA.com

Clippers Kovid-19 Salgınından Çok Etkilendi

Paul George verdiği röportajda geçtiğimiz sezon yaşanılan başarısızlığın ana nedeni olarak yaşanılan sakatlıklar ve kovid-19 salgını sebebiyle takımın yeterince beraber antrenman yapamamasını gösterdi. Hatırlanacağı üzere Los Angeles Clippers salgın sebebiyle Orlando bubble’ı öncesi antrenman tesislerini kapatmak zorunda kalmıştı. Bubble döneminde Montrezl Harrell takıma geç katılmış, Patrick Beverly sakatlığı sebebiyle birçok maç kaçırmış ve Lou Williams kampüsü terk ettiği için 10 gün karantinada tutulmuştu.

Los Angeles Clippers sezon arasında kadrosunda önemli değişikler yaptı. Yılın altıncı adamı Montrezl Harrell ve rotasyonun önemli parçası JaMychal Green yanı sıra Landry Shamet’i kaybettiler. Bu oyuncuların yerine takıma Detroit Pistons’dan şutör Luke Kennard ve geçtiğimiz sezonu Toronto Raptors’da geçiren Serge Ibaka katıldı. Takıma katılan yeni parçalarla beraber bu yıl Kawhi Leonard ve Paul George liderliğinde şampiyonluk savaşı verecek Clippers sezonu 22 Aralık’ta Staples Center’da son şampiyon Lakers karşısında açacak.