2 Aralık 2023

New York Knicks Evan Fournier ile Yolları Ayırmaya Kararlı

Tom Thibodeau yönetiminde bu sezona istediği başlangıcı yapamayan New York Knicks 2021 yazında serbest oyuncu kadrosuna kattığı Evan Fournier ile yollarını ayırmaya kararlı.

Fransız yıldız, bu sezona ilk beşte başlamasına karşın savunma zafiyeti ve hücumda beklenen performansın altında kalmasından dolayı koç Tom Thibodeau tarafından rotasyondan kesilmişti.

The Athletic’in raporuna göre, Knicks 30 yaşındaki şutör gardı takımdan göndermek istiyor. Oynama süresi azaldığı için Knicks takasa değeri her geçen gün düşen Evan Fournier’i takımdan takımdan göndermek adına draft haklarını kullanmaya sıcak bakmıyor.

Bu yaz EuroBasket 2022’de Fransa ile başarılı bir turnuva geçiren Fournier, 2023 sezonunda geride kalan 24 maçın sadece 13’ünde forma giyerken, yayın gerisinden %33 isabetle 6.9 sayı, 2.1 ribaunt ve 1.1 asist üretti.

Bilhassa bu sezona sakat başlayan ve Las Vegas’da temmuz ayında düzenlenen 2022-23 NBA Yaz Ligi’nde harika bir performans sergileyen Quentin Grimes’in iyileşmesinden sonra kadrodan kesilen Fransız şutörün, takas döneminin açılmasıyla beraber takımdan ayrılması kesin gibi.

İlgili haberde ayrıca, New York Knicks’in Fournier yanı sıra bu sezon beklentileri tam olarak karşılayamayan Immanuel Quickley ve Cam Reddish’i de takasta kullanmak istediği belirtildi.