19 Temmuz 2024

NBA Play Off: Miami Heat – Boston Celtics Önizleme 24.05.2023

NBA Doğu Konferansı final serisinin dördüncü maçında Miami Heat, ilk 3 maçta mağlup ettiği Boston Celtics’i bir kez daha evinde ağırlıyor.

NBA’de Batı konferansının final serisinin sona ermesinin ardından gözler Doğu’ya çevrildi. Lakers karşısında zaman zaman zorlanmasına rağmen 4 net galibiyet alan Denver Nuggets, 2022/23 sezonunun ilk finalisti oldu. Batı’nın ardından ise Doğu’da Miami Heat, büyük avantaja sahip olduğu seriyi bu gece bitirmek isteyecek. Boston Celtics karşısında oynadıkları 3 maçı da kazanarak, yolun büyük bölümünü aşmayı başardılar. Bu gece kazandıkları taktirde tıpkı Denver gibi Konferans Finali’ni 4-0’la geçerek finallere ulaşacaklar. Boston Celtics kanadı ise serinin üçüncü maçında adeta gerçekleri ortaya koydu. Oyuncuların yüzündeki şok ifadesi, son maç öncesinde konsantrasyonlarla alakalı bir ön fikir verebilir. Zira yüzlerdeki ifade, genel sezonun ardından yaşanan hayal kırıklığını ortaya serdi. Serinin dördüncü maçında bir reaksiyon daha gösterebilirler mi? Bu gece göreceğiz.

Miami Heat Rakibini Süpürecek mi?

Konferans finallerindeki ekipler belli olduğunda, iki tarafa dair de fikirler ortaya çıktı. Genel kanı Denver’in Lakers’ı eleyip NBA finalisti olacağı yönündeydi. Her ne kadar 4-0’lık bir skor beklenmese de, Batı’ya dair fikirler tuttu. Doğu’da ise büyük bir şok yaşanıyor. Miami Heat’in rakibini zorlaması, birkaç maç çalması beklenirken şu anda tam tersi bir durum ile karşı karşıyayız. Zira Boston Celtics, evinde oynadığı ilk 2 maçı kaybetti. Miami’deki ilk maçı ise farklı kaybetti. Seride 3-0’lık üstünlüğü bulunan Heat, Adebayo ve Butler önderliğinde yürüyüşünü sürdürüyor. Bu gece seriye son noktayı koymaya çalışacaklar.

Boston Celtics Mucizeyi Gerçekleştirebilir mi?

Boston Celtics, normal sezonda vitesi yüksek başlayıp sonradan düşen takımlardan. Son virajda işler rayına girdi, Bucks’ın ardından Play Off biletini aldılar. Fakat normal sezonun aksine, Yeşillerde büyük bir dengesizlik var. Zira Play Off turlarında oldukça zorlandılar. Atlanta ve Phila, Boston’u beklenenden çok daha fazla zorladı. Miami ise ortalığı adeta toz duman etti. Bugüne kadar 150 defa bir NBA takımı seride 3-0 öne geçti. 150 eşleşmede de 3-0 önde olan takım kaybetmedi. Boston Celtics, 150 maçlık istatistiği tersine çevirmek adına ilk fitili ateşleyebilmek adına parkede olacak.