20 Haziran 2024

MVP Tavares’den Koç Mateo Hakkında Övgü Dolu Sözler!

Kaunas’ın ev sahipliğinde düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four organizasyonunun finalinde Real Madrid, Yunan ekibi Olympiakos’u 78-79’luk skorla geçerek şampiyon oldu.

Şampiyonluğun ardından Final Four’un MVP’si seçilen Real’in dev uzunu Walter Tavares, basının karşısına geçti ve özellikle koç Mateo’yu öven önemli açıklamalarda bulundu. Çaylak koç da yıldız oyuncusunun sözleri karşısında göz yaşlarına hakim olamadı. İşte o açıklamalar ve o anlar:

Duygu yoğunluğu çok yüksek, nasıl ifade edeceğim bilmiyorum. Tek yapabileceğim burada yanımda oturan adamı (Chus Mateo) tebrik etmek. Birlikte oynayabilmemiz, bu kulüp için savaşmamız için hepimizden çok acı çekti. Bütün krediyi ona veriyorum çünkü her koç ve her oyuncu için ilk yıl zordur. Madrid’te de baş antrenör olmak çok ama çok zor. Onu tebrik etmek istiyoruz. Onun sayesinde buradayız; o, bize inandığı için buradayız. İnsanlar bize de ona da inanmadı fakat onun özgüveni çok yüksek. Bunu hak ediyor. Sizin de ona bir özür borcunuz var. Üzerinde çok fazla eleştiri, çok fazla şüphe vardı. Diğer takımların koçlarından sürekli bahsediliyor fakat Chus’un adını ağzına alanı görmüyorum. Burada patron o, bu yüzden her seferinde onun da adını geçirmelisiniz. O olmadan burada olamazdık. Bize inanan oydu. Bütün bunları herkesten çok hak ediyor. O, hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan biri. Takımda çok fazla alfa var, herkesi idare etmek zorundasınız. Chus Mateo her şeyi hak ediyor.