29 Mart 2023

Monty Williams, Adelaide 36ers Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

NBA’de hazırlık maçında dün gece NBL ekiplerinden Adelaide 36ers, Phoenix Suns’ı FootPrint Center’da 134-124 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Phoenix Suns baş antrenörü Monty Williams açıklamalarda bulunurken, oyuncularının rakibe gerek saygıyı göstermediğini dile getirdi.

Phoenix Suns, Avusturalya NBL Ligi’nde bir takıma kaybeden ilk NBA takımı oldu. Karşılaşmada Phoenix Suns’ın ideal beşinde Devin Booker, Chris Paul, Deandre Ayton, Cam Johnson ve Mikal Bridges 22’şer dakika süre almasına karşın ev sahibi ekip Adelaide 36ers’a yenilerek nahoş bir biçimde tarihe geçti.

Karşılaşmanın ardından Arizona Sports’a konuşan Monty Williams, şunları dile getirdi:

“Oyuncularım, rakibe profesyonel bir takım olarak hak ettikleri saygıyı vermediler. Bu mağlubiyet öğrenmemiz için harika bir fırsat. Sadece sıkı oynadıklarını düşündüm. Şut atışına bakıp ‘oyun buydu’ diyebilirsiniz ama son derece sıkı oynadıklarını düşündüm. Hayatlarının oyunuymuş gibi oynadıklarını düşündüm ve hayatlarının oyununu oynadılar. … Avustralyalı oyuncular zorludur. Ve fiziksel basketbol oynadılar.”

Phoenix Suns, 2022-23 NBA sezonu öncesi ikinci hazırlık maçında 5 ekimi 6 ekime bağlayan gece Las Vegas’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak.