23 Mart 2023

Milano’ya Shields’dan Kötü Haber geldi!

Turkish Airlines Euroleague 4. hafta mücadelesinde Olimpia Milano, deplasmanda FC Bayern Munich’i son nefeste 81-83’lük skorla yenmeyi başarmıştı.

Ancak İtalyan ekibi, galibiyetin sevincini fazla yaşayamadan kötü bir haber aldı. Maçın daha ilk çeyreği biterken sol ayağından sakatlanan Shavon Shields kenara gelmiş ve sonrasında da sahaya dönememişti. Maç sonrası yapılan kontrollere göre bir süre daha sahalardan uzak kalmaya devam edecek.

Külübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Danimarkalı yıldız, yaşadığı bu sakatlık nedeniyle 6-8 hafta formasından uzak kalacak. 6 hafta yapılacak kontrollerin ardından tecrübeli forvetin ne zaman parkeye çıkabileceği belirlenecek.

Geçen sezon da tam 3 ay boyunca sakatlık nedeniyle formasından uzak kalmış olan Shields’ın 2022 yılını kapattığını söylemek pek de yanlış olmaz.

Danimarkalı yıldız şuana kadar Euroleague’de 4 maçta görev almış ve 14.7 sayı, 3.3 ribaund, 2.0 asist istatistikleriyle koç Messina’nın sisteminde neden önemli bir parça olduğunu kanıtlamıştı.