26 Mayıs 2024

Marvin Bagley’nin Babası Oğlunun Takasını İstedi

Yahoo Sports’un haberine göre, NBA takımlarından Sacramento Kings’in başarılı forveti Marvin Bagley’nin babası, dün akşam attığı tweetle oğlunun takasını istedi.

Sacramento Kings dün oynanan karşılaşmada Houston Rockets’a 102-94 yenilirken son çeyrekte koç Luke Walton Marvin Bagley’yi sadece iki dakika oynattı. Maçta 25 dakika süre alan Marvin Bagley III karşılaşmayı 12 sayı 9 sayı ve 2 asistle noktaladı. Oğlunun takımdaki rolünden hoşnutsuzluğunu dile getiren baba Bagley, attığı tweeti silse de sosyal medyada gündem oldu.

Konuyla ilgili konuşan Sacramento Kings baş antrenörü Luke Walton şu ifadeleri kullandı:

“Mesajımız hep aynı. Bu duvarların ardında konuşulan hiçbir şeye kulak asmıyoruz. Bu tip olayların yaptığımız işi etkilemesine izin vermemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Marvin Bagley III’nın son derece yetenekli ve geleceği parlak bir oyuncu olduğunu dile getiren Luke Walton oyuncusuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Çok parlak bir geleceği olduğunu biliyoruz, ancak sabırlı olmaya, öğretmeye, tüm bu konularda onunla çalışmaya devam edeceğiz.  Şu ana kadar iyi bir iş çıkarıyor”

Sacramento Kings dün akşam James Harden’dan yoksun Houston Rockets’a 102-94 yenildi ve altıncı maçında üçüncü mağlubiyetini aldı. Marvin Bagley sezonun geride kalan bölümünde altı maçın tamamında süre alırken 11.8 sayı, 8 ribaunt ve 1 asist ortalamaları yakaladı. Genç yıldız adayı geçtiğimiz sezon ayağından yaşadığı sakatlık sebebiyle sadece 13 maçta süre almış ve sezonu 14.2 sayı ve 7.5 ribaunt ortalamalarıyla noktalamıştı.