30 Mart 2023

Marco Belinelli: “Hazırız ve Gerçekten EuroLeague’e Dönmek İstiyoruz”

Geçtiğimiz sezon Sergio Scariolo yönetiminde 7Days EuroCup’ı kazanarak bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’de boy göstermeye hak kazanana İtalyan temsilcisi Virtus Bologna’da takımın deneyimli oyuncularından Marco Belinelli açıklamalarda bulundu.

Virtus Bologna, 15 yıllık aranın ardından ilk kez Avrupa’nın en prestijli basketbol ligi olan EuroLeague’e döndü. İtayan şutör, yaz döneminde kadroyu önemli ölçüde muhafaza edip Semi Ojeleye, Ismael Bako, Jordan Mickey gibi kilit eklemeler yapan kulübün bu sezon EuroLeague’de başarılı olacağına inanıyor.

“Hazırız ve gerçekten Euroleague’e dönmek istiyoruz. Virtus tarihinde uzun süre bu yarışmada oynamayan bir kulüp. İşimizi iyi yapmak için büyük bir istek var. Daha yolun başındayız, bu yüzden hangi takım olabileceğimizi anlamaya çalışacağız ama açıkçası iyi yapabiliriz. Her geçen gün gelişmemiz ve birleşik ve tanıdık bir grup oluşturmaya çalışan bir ekip olarak büyümemiz gerekiyor.”

EuroLeague’de rekabetin en üst düzeyde olduğunu aktaran Marco Belinelli, karşılaşmaktan çekindiği takımları ise şöyle açıkladı:

“Kesinlikle Barcelona, ​​Efes ve Fenerbahçe, Olympiakos’u unutmamak gerek . Çok var, hepsi güçlü takımlar. Birbirimize yardım etmek için hem hücumda hem de savunmada doğru zihniyetle gelmeliyiz.”

İtalya’da basketbola olan ilgi sayesinde bir basketbol şehri olarak bilinen Bologna’da 15 yıldır EuroLeague takımının çıkmamasına karşın kentte basketbol bir numaralı spor. Marco Belinelli, bu durumun kulübün EuroLeague’e dönüşünü benzersiz kıldığını düşünüyor.

“Sesini duyuracak eşsiz taraftarlarımız var. Önce PalaDozza’da sonra Virtus Segafredo Arena’da oynamak güzel olacak. Onlara ihtiyacımız var, kesinlikle kendi salonumuzu yapmaya çalışacağız. Bunca yıldan sonra bir EuroLeague takımına sahip olmak, sadece kulüp olarak bizim için değil, Bologna şehri için de gurur duyulacak bir şey.”

Eurohoops