26 Mayıs 2024

Malik Beasley Silahlı Tehdit ve Uyuşturucu Bulundurmakla Suçlandı

NBA takımlarından Minnesota Timberwolves gardı Malik Beasley, Minneapolis banliyösünde oturduğu semtte ev arayan bir aileyi tehdit etmek ve uyuşturucu bulundurmakla suçlandı.

Malik Beasley, perşembe günü Hennepin İlçe Bölge Mahkemesinde şiddet ve uyuşturucu bulundurmakla suçlandı. Yapılan testlerde Beasley’nin eşi Montana Yao’nun kanında yüksek oranda uyuşturucu madde bulundu. Habere göre, geçtiğimiz ay 13 yaşındaki çocukları ile birlikte geziye çıkan bir çift, Beasley ve Yao tarafından kiralanan Plymouth evine gittiler. Soruşturma raporuna göre, Beasley ailenin cipinin penceresine hafifçe vurarak onlara bir tüfek doğrulttuğu ve mülkünden ayrılmalarını söyledi. Soruşturmayı yürüten polisler, Beasley ve Yao’nun evini aradıklarını ve çiftin cipte verdiği açıklamayla eşleşen 12 kalibrelik bir av tüfeği, bir tabanca ve otomatik bir tüfek bulduklarını söyledi. Polis ayrıca evde yapılan aramada yapraklı marihuana bulduklarını söyledi.

Minnesota’da orijinal yapraklı haliyle esrar bulundurmak yasa dışı kabul ediliyor. Malik Beasley’nin savunma avukatları Steve Haney ve Ryan Pacyga konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yasal mercilerle iş birliği yaptıklarını ve önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha kapsamlı bir rapor yayınlayacaklarını duyurdular.

Minnesota Timberwolves ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, suçlamaların farkında olduklarını ve iddiaları ciddiye aldıklarını ifade etti. Suçlamalar, Timberwolves başkan yardımcısı Sachin Gupta’nıntam da bu sezon sınırlı serbest oyuncu olacak Beasley ile imzalamak istediklerini açıklamasının ardından geldi. Malik Beasley geçtiğimiz sezon ortasında Denver Nuggets’dan takasla Minnesota Timberwolves’e gelmişti. T-Wolves ile oynadığı 14 maçta ortalama 20.7 sayı ortalamasına yakalamıştı.