26 Mayıs 2024

Magic Johnson: “Michael Jordan, Larry Bird ve Benim Üzerimde Böyle Bir Baskı Yoktu!”

Los Angeles Lakers‘ın ve NBA‘in efsane guardlarından Magic Johnson, takımın şimdiki süper yıldızı Lebron James ile geçmişteki diğer NBA yıdızlarının kıyaslanması hakkında açıklamalarda bulundu.

SportsCenter programında konuk olarak yer alan Magic, Lebron’un dijital çağda mücadele ettiği için hem saha içinde hem de saha dışında her hareketinin yakın takipte olduğunu belirtti.

James’in üzerindeki baskıyı da vurgulayan Magic; “Michael Jordan’ın üzerinde böyle bir baskı yoktu, benim üzerimde de ve Larry Bird’ün üzerinde de yoktu…” ifadelerini kullandı.

Lebron hakkındaki en önemli eleştiriler Cleveland’dan ilk ayrıldığı dönemde gelmiş, onun gibi bir süper yıldızın kariyerini tek bir takımda devam ettirip, orada efsaneleşmesi gerektiği savunulmuştu bir çok kişi tarafından. Ama James bu eleştirilere sahadaki başarısı ile cevap verdi ki şuanda 4. şampiyonluğuna sadece 1 galibiyet uzaklıkta.

Kral’ın en çok kıyaslandığı isimlerden biri kuşkusuz Majesteleri’ydi ama onun oynadığı dönemde yanında çok önemli rol oyuncularının bulunduğu bir gerçekti. Magic, yaptığı açıklamalarda James ile Kareem Abdul-Jabbar karşılaştırmasına da değindi ve James’in üzerindeki baskının bir benzerini, onun gibi liseden gelen Jabbar’ın da kariyerinin başlarında yaşadığını ifade etti.