12 Temmuz 2024

Maç Sonu Analizi: Karşıyaka, Peristeri’yi Geçerek İlk Galibiyetini Aldı

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu üçüncü maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka konuk ettiği Peristeri‘yi 93-88’lik skorla geçerek şeytanın bacağını kırdı.

Bu sonuçla temsilcimiz gruptaki ilk galibiyetini alarak derecesini 1-2 yaptı. Yunan ekibi ise 0-3 ile artık çeyrek final şansını mucizelere bırakmış oldu.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Temsilcimizde Vitto Brown 23 sayı, 6 ribaund ile yıldızlaşırken, Darrun Hilliard 18 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Kenan Sipahi 18 sayı, 7 ribaund, 4 asist ve Vernon Carey 15 sayı, 11 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Yunan ekibinde ise Jermaine Love 20 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile öne çıkarken, Nemanja Dangubic 18 sayı, 3 ribaund, Joe Ragland 18 sayı, 11 asist ve Trevor Thompson 14 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile direnen diğer isimlerdi.

EDİTÖR YORUMU:

Maça iyi başlayan taraf Yunan ekibi oldu, 6-0’lık bir seri yakaladı koç Spanoulis’in öğrencileri. Temsilcimiz ise Brown’un üçlüğü ile başlayan 9-0’lık bir seri karşılık verip hızlıca öne geçti. Peristeri yay gerisinden tam anlamıyla çember dövse de hem çember altını Thompson ile daha verimli kullandı hem de topun değerini bizden daha iyi bilerek daha verimli hücum etti ve ilk çeyreği de 18-21 önde tamamladı. İkinci çeyreğin başında ise bu kez Hilliard sahneye çıktı temsilcimiz adına ve üst üste üçlüklerle 9-0’lık bir seri bulmamızı sağladı. Kaf-Kaf farklı isimlerden üçlük isabetlerini bulmaya devam edince fark 7 sayıya kadar açıldı. Ancak Love ve Dangubic ile potaya gitmeye başlayan Peristeri’ye karşı çemberi iyi koruyamadık ve fark eridi, soyunma odasına kafa kafaya, 46-44 Karşıyaka üstnlüğü ile gidildi.

İkinci yarıya bu kez Peristeri üçlüklerde etkili başladı. Daha önce Karşıyaka forması giymiş olan tecrübeli guard Ragland’dan gelen üst üste üçlüklere engel olamadık ve bu kez onlar 0-9’luk bir seri yakalayarak farkı 7 sayıya kadar çıkardılar. Tıpkı ikinci çeyrekte olduğu gibi yine Hilliard kritik üçlüklerle devreye girdi ve 3 sayı farkla öne geçmemizi sağladı. Koç Sarıca savunmayı sertleştirmek için Furkan, Mert, Thomas üçlüsünü aynı anda sahaya attı ve istediğini de aldı, farkı 5-6 bandından tutarak ilk 30 dakikayı 68-63 önde tamamladık. Son çeyrekte savunma disiplininden geri adım atmayan temsilcimiz Carey’i de pota altında verimli kullanarak farkı 11 sayıya çıkardı bitime 6 dakika kala. Farkın açılmasıyla sonraki bölümde takımlar savunmadaki konsantrasyonlarını kaybettiler, bu durum Peristeri’nin işine yaradı ve farkı tek hanelere kadar düşürdüler ama temsilcimiz McCollum ve Hilliard liderliğinde maç sonunu akıllıca oynayarak 93-88’lik skorla kazanmayı bildi.