23 Nisan 2024

Maç Önİzlemesi: London Lions – Paris Basketball

BKT EuroCup yarı final serisi ikinci maçında London Lions, İngiltere’de Paris Basketball‘u konuk edecek.

29 Mart Cuma günü saat 22:30’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler TRT Spor Yıldız ekranlarında izleyebilecekler.

Gelin birlikte takımların durumlarına ve galibiyetin anahtarlarına bir göz atalım, keyifli okumalar.

Lions, tamam mı devam mı maçında

Yarı finalin ilk ayağında aldığı mağlubiyetle Londra Aslanları tüm turnuvalarda üst üste yedi maç kazanma serisini sonlandırdı. EuroCup çeyrek finalinde Romanya’nın Cluj-Napoca takımını deplasmanda mağlup ederek Paris ile karşılaşmaya hak kazanmışlardı.

Sezon boyunca baş antrenör Petar Bozic yönetimindeki London Lions, geçiş oyunlarının yoğun olduğu, son derece yüksek tempolu bir basketbol tarzı benimsedi. Birkaç sezonu San Antonio Spurs’ün gelişim takımında baş antrenör olarak geçiren Bozic, bu felsefeyi London Lions takımına aşıladı. Takım EuroCup’ta şu ana kadar maç başına 90 sayıya yakın bir ortalama yakaladı. İlk maçta London Lions ilk yarıda aşağı yukarı eşit bir oyun sergiledi ancak üçüncü çeyrekte önemli bir düşüş yaşadı ve sadece sekiz sayı atabildi. EuroCup’ta takımın en skorer oyuncusu olan Matt Morgan, sadece iki sayı atarak kötü bir gece geçirdi. Ayrıca takım sadece dört üçlük atabildi ki bu da Paris gibi bir takıma karşı yeterli değildi.

Paris alev almış durumda!

Paris tüm turnuvalarda son 14 maçını kazanarak olağanüstü bir form yakaladı. Takım son üç ayda sadece iki mağlubiyet aldı ve bu iki takım arasındaki ilk maçta da görüldüğü gibi inanılmaz bir ivme yakaladı.

Yönetimin baş antrenörü ve çok sayıda oyuncuyu Bonn’dan getirme kararının akıllıca bir hamle olduğu kanıtlandı. T.J. Shorts oyununu başka bir seviyeye taşıdı ve daha güçlü bir rekabete geçişin onu etkilemediğini gösterdi. Arka sahada, yine üst düzey bir performans sergileyen Nadir Hifi’den mükemmel bir destek alıyor. NBu ikili, ilk maçta 45 sayı ve dokuz asistle oynayarak üstünlüklerini gösterdiler. Mikael Jantunen boyalı alana güç katıyor ve London Lions’a karşı oynanan ilk maçta double-double yapmaya çok yaklaştı.

Galibiyetin Anahtarları:

İlk maçta görüldüğü gibi, bu karşılaşma yüksek skorlu ve hızlı geçiş hücumları içeren son derece benzer bir oyun tarzına sahip iki takımın mücadelesi olacak.

Lions, ilk maçta Paris’in ne kadar etkili bir hücum takımı olduğunu görmüş oldu. Evlerinde çıkacakları bu tamam mı devam mı maçına ancak mükemmel bir hücum performansı sergilerlerse galibiyete ulaşabilirler.

Londra’daki maçta galibiyet elde etmek için Paris’in birkaç gün önceki performansını tekrarlaması gerekiyor. Rakiplerinin aksine, Paris belirli aralıklarla daha iyi savunma yapabiliyor gibi görünüyor. Bunu Londra’da da sürdürmeyi başarırlarsa, bir galibiyet daha almaya ve final biletini kapmaya çok yakın olacaklar.