16 Ağustos 2022

Los Angeles Clippers Robert Covington ile Kontrat Uzattı

Bu sezon iki süper yıldızı Paul George ve Kawhi Leonard’dan %100 faydalanmayıp play-in turnuvasında Minnesota Timberwolves’a yenilerek play-off resminin dışında kalan Los Angeles Clippers önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmaya başladı.

ESPN’den Adrian Wojnarowksi’nin raporuna göre, sezon ortasında Norman Powell ile birlikte Portland Trail Blazers’tan kadroya kattıkları Robert Covington ile 2 yıl 24 milyon dolar karşılığında yeni sözleşme imzaladılar.

Bu sözleşmeyle birlikte takımın önümüzdeki sezon ödeyeceği lüks vergisi 54.9 milyon dolar olacak.

Robert Covigton, sezon ortasında takas dönemi sona ermeden Eric Bledsoe, Justise Winslow ve Keon Johnson karşılığında Norman Powell ile birlikte LA Clippers’ın yolunu tutmuştu. Çift yönlü kanat şutörünün eklenmesiyle gelecek sezon Kawhi Leonard ve Paul George’un dönüşüyle beraber Clippers şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacak.

31 yaşındaki Robert Covington, NBA kariyerinde geçirdiği 9 sezonda Philadelphia 76ers, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers ve son olarak Los Angeles Clippers formalarını terletti. Dokuz sezonluk kariyerinde 11.6 sayı, 5.8 ribaunt, 1.6 top çalma ve 1.0 blok ortalamaları yakaladı.