1 Mart 2024

LeBron James: “Harika Şut Atan Bir Ekip Değiliz”

2022-23 NBA sezonunun açılış gecesinde deplasmanda Golden State Warriors’a 123-109 yenilen Los Angeles Lakers’da takımın süper starı LeBron James karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Lakers, maça savunmada yüksek konsantrasyonla başlayıp hücumda elverişli dış şutlar bulsa da maç genelinde yayın gerisinden ancak %25 ile hücum edebildi. Hal böyle olunca son şampiyon Warriors karşısında deplasmanda alınan farklı mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Maçın ardından takımın kötü şut performansına değinen LeBron James, verdiği demeçte şunları söyledi:

“Oldukça elverişli pozisyonlar buluyoruz, ancak bize bu boşluğu veren takımlar bunu kasıtlı yapıyor olabilir. Dürüst olmak gerekirse, biz harika şut atan bir ekip değiliz…”

Lakers geçen sezon yaşanan hayal kırıklığının ardından yeni antrenörü Darvin Ham yönetiminde sezona birçok bilinmezle birlikte başlıyor. Takıma geçen yaz üçüncü yıldız olarak transfer edilen Russell Westbrook’un takas edilmesi an meselesi. Lakers bunun için sadece doğru zamanı bekliyor.

Yaz döneminde takımıyla iki senelik yeni mukavele imzalayan LeBron James’in Anthony Davis ile birlikte sezon genelinde sağlıklı kalıp kalamayacağı takımın başarısında kilit rol oynayacak.

Kadroda hali hazırda elit bir şutörün olmayışı Lakers’in en büyük sorunlarından biri. Bu açığı kapatmak için Indiana Pacers ile gerçekleşmesi muhtemel takasta Westbrook karşılığında Buddy Hield ve Myles Turner’ı kadroya katabilirler.