25 Mart 2023

Larkin: “Kupayı Ait Olduğu Yere Taşıdık.”

Turkish Airlines Euroleague 2020-21 sezonu şampiyonu Anadolu Efes‘in milli yıldızı Shan Larkin Milliyet’e özel bir röportaj verdi.

Üç yıllık üst düzey bir sürecin sonunda kazanılan şampiyonluk ile ilgili konuşan Anadolu Efes‘in süper guardı Larkin, sezon içerisinde yaşadıkları ile ilgili “Sezon içinde zor zamanlar da yaşadık. O anlarda Türkiye’den çok güzel mesajlar aldım. Türk halkı güvenini sosyal medya ile iletti. O mesajları görünce daha çok istedim kazanmayı. Bu başarı onlara armağan olsun. Kupayı geçen yıl da kazanabilirdik ama lig iptal edildi. Bu sene kazandık. Yani kupayı ait olduğu yere taşıdık. Bunun için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Sahadaki kısa ortağı ve EuroLeague normal sezon ile Final Four MVP’si Vasilije Micic’in performansına ve aralarındaki uyuma da değinen Larkin, şunları söyledi:

Micic sahada her şeyi yapabilecek bir isim. Mükemmel oynadı. Bu ödül onun hakkıydı. Üç yıl önce yeni bir takımken ilk başlarda uyum sağlamakta zorlandık ama sonrasında Micic ile çok iyi bir ikili olduğumuzu düşünüyorum. Onunla oynamaktan keyif alıyorum. Takım olarak birbirimize bağlıyız. Bunu herkesin anladığını sanıyorum. Bu takımda bulunmayı seviyorum. Arkadaşlarımı seviyorum. Kazanmayı seviyorum.

Milliyet

Son olarak koç Ergin Ataman ile ilişkisine de değinen Larkin, “Benim özellikle son yıllardaki oyunumda onun da çok etkisinin olduğuna inanıyorum. Bana güveniyor. Sorumluluk ve rahatlık veriyor. Bu da benim oyunuma yansıyor” şeklinde konuştu.