17 Haziran 2024

Koç Sarıca, Galatasaray Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 2. maçında Pınar Karşıyaka, Sinan Erdem’de konuk olduğu Galatasaray Ekmas‘ı 87-90’lık skorla geçmeyi başardı.

Maçın ardından Kaf-Kaf’ın tecrübeli koçu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Öncelikle bu mücadeleye, bu takıma helal olsun. Bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Kimse deplasmanda 11-12 bin Galatasaray taraftarı önünde kazanabileceğimize inanmıyordu. Burada çok ağır bir atmosfer vardı ama biz müthiş bir maç oynadık. 10 sayı geri düştük ama buna rağmen pes etmedik ve sonunda bence çok büyük oynayarak kazanmayı başardık.

Bu akşam yine 3 yabancıyla kaldık, Jaylon Brown maça çok iyi başladı fakat kasık sakatlığı nedeniyle devam edemeyeceğini söyleyince biz de oynatamadık. Bu noktada Ergi ve Mert’ten çok büyük katkı aldık. Furkan boyalı alanda müthiş mücadele etti. Vitto sakat sakat oynayarak çok büyük fedakarlık yaptı. Oynamayabilirdi, çünkü ağrısı vardı. Bütün maçı Errick ve Kenan’ın önderliğinde, Kelan’ın skorerliğiyle çok akılcı bir şekilde oynadık. Takım karakterimizden ötürü gurur duyuyorum, vazgeçmiyoruz. Bugün kazanacağımıza inanıyorduk. Seriyi İzmir’e taşıdık ama bitmedi. Bir maç daha kazanmamız lazım ve yorgunluklar, sakatlıklar üst üste geliyor. Hazır olmalıyız. Jaylon’ın sakatlığı iyi gözükmüyor, ne olacağına bakacağız. Ama İzmir’de, kendi evimizde turu geçmek istiyoruz.

beIN Sports