25 Mart 2023

Koç Sarıca, Galatasaray Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 17. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka konuk ettiği Galatasaray NEF’i 103-91’lik skorla farklı geçmişti.

Karşılaşmanın ardından Kaf-Kaf’ın koçu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Evet, bugün burada çok güzel bir atmosfer ve güzel bir oyun vardı. Taraftarımızın önünde iyi bir galibiyet elde ettik, bu sebeple çok mutluyum. Galatasaray bu ligin kaliteli takımlarından biri, bugün maç boyunca bizi skorda kovalamaktan hiç vazgeçmediler. Yine de biz bugün çok enerjik ve dirençliydik, maçın büyük bölümünü hücumda doğru kararlar vererek oynadık. Zaman zaman yanlış kararlar verdiğimiz de oldu, o bölümlerde zaten rakibimize hızlı hücum şansları tanıdık ama skoru kontrol etmesini bildik.

Bugün net bir galibiyet aldık, bütün oyuncularımı kutluyorum. Kenan Sipahi‘nin aramızda olmadığı 2 haftada zorlanıyorduk ama bugün Thomas Akyazılı müthiş katkı verdi. Böylesine zorlu bir maçı baştan sona önde götürmek kolay değildi, anlamlı bir galibiyet aldık. Ligin üst sıralarındayız, bunu devam ettirmek istiyoruz. İlk yarı bu tür zorlu maçların hepsini deplasmanda oynadık, bu gözden kaçan bir detay. Eğer böyle oynayıp iç sahadaki zorlu maçları kazanırsak ligin sonu bizim için çok daha farklı bir şekilde bitebilir.