18 Nisan 2024

Koç Pistioulis, Malaga Mağlubiyetini Değerlendirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu K grubu 3. maçında temsilcimiz Galatasaray NEF konuk olduğu Unicaja Malaga’ya 81-76’lık skorla kaybetti.

Karşılaşmanın ardından sarı kırmızılıların Yunan koçu Andreas Pistiolis açıklamalarda bulundu:

Öncelikle Unicaja‘yı aldıkları galibiyetten dolayı kutlarım, bugün her iki taraf da maçı kazanabilirdi ama Unicaja son bölümü bizden daha iyi oynadı. Gerçekten çok iyi bir takımlar. Bugün maçın geneline bakacak olursak takımımın performansından dolayı memnunum, bunu özellikle rakibimizin kalitesini göz önünde bulundurarak söylüyorum. Memnun olmadığım konular ise maça başlangıcımız ve maçı bitiriş şeklimiz. İlk çeyrekte rakibimize gereğinden fazla saygı gösterdik, maç sonunda ise akıllıca tercihler yapmadık.

Bundan sadece 2 gün sonra Unicaja’yla bu sefer evimizde karşılaşacağız. Hem biz, hem de Unicaja muhtemelen iki gün sonraki maça sadece tek idmanla hazırlanacağız çünkü neredeyse Türkiye’de döner dönmez hemen maça çıkacağız. Her iki taraf için de önümüzdeki maça hazırlanmak kolay olmayacaktır. Çok yoğun bir fikstürden geçiyoruz, Unicaja bize göre daha avantajlı çünkü çok derinlikli bir kadroya sahipler. Bizde ise oynadığımız son 2 maçta 30 dakikanın üzerinde süre almak durumunda kalan oyuncular var. Yine de durum böyle, bir şekilde gereken hazırlığı yapmamız lazım.