Koç Kandemir ve Bone, Oldenburg Galibiyetini Değerlendirdiler

FIBA Şampiyonlar Ligi 2. maç gününde temsilcimiz Beşiktaş Icrypex deplasmanda Oldenburg’u 81-83’lük skorla yenmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından siyah beyazlıların başarılı koçu Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu:

Öncelikle çevre ülkelerden bizi desteklemeye gelen Beşiktaş taraftarına teşekkür ederek başlamak istiyorum. Maçın ilk devresinde çok yumuşak oynadık. Rakip her istediğini yapabildi ve çok sayı yedik. Devre arasında savunmamızı sertleştirmemiz gerektiğini, topu daha çok döndürmemiz gerektiğini konuştuk. Üçüncü periyotta bu oyunla kontrolü elimize aldık. Oyunun sonunu çok daha rahat kazanabilirdik. Kısalarımızın yaptığı basit top kayıpları… Yoruldular da. Rakibi oyuna ortak ettik. Aslında maçın genelinde iki takımın da kazanmayı hak ettiğini düşünüyorum. Üçüncü periyottaki oyunumuzla kazandığımızı düşünüyorum.

Burada organizasyonu mükemmel bir takım vardı. O yüzden teşekkür ederiz. Bu grup çok zor bir grup. Her takım 1. de olabilir 4. de olabilir. Bizim tek avantajımız 2 maçımızı da deplasmanda oynamış olmak. İçerde 2. devre daha çok maçımız var. Aslında takımımızın kapasitesinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Fakat Amerikalı oyuncularımızın ilk Avrupa tecrübesi olması nedeniyle bir geçiş dönemi yaşıyorlar. Onu atlattıkları zaman çok daha yüksek seviyede oynayacağımızı düşünüyorum.

Maçın yıldızlarından olan Jordan Bone ise şu ifadeleri kullandı:

İlk ve en önemli olarak buradan galibiyetle ayrıldığımız için mutluyum. Bugün harika bir atmosferde maç oynadık. Devre arasında 10 sayı gerideydik. Bir arada kaldık, koçlarımızı dinledik ve maç planını olabildiğince sahaya yansıtmaya çalıştık. Bu sebepten takımımla gurur duyuyorum.