19 Temmuz 2024

Koç Itoudis ve Kurbanov, Fenerbahçe Serisi Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu Rusya’da konuk edecek olan CSKA Moskova‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli Yunan koç şu ifadeleri kullandı:

Herkesin yılın en sevdiği dönemi geldi. Playofflar gerçekten özel bir ortam. Arka arkaya yıllarda playofflara kaldığımız ve ev sahibi avantajına sahip olduğumuz için mutluyuz. Taraftarımızın seride bize yardımcı olmasını bekliyoruz. Takım olarak motive ve konsantre haldeyiz. Sezon içerisinde önemli oyuncular ekleyen harika bir takımla karşılaşacağız. Çok iyi bir koça sahipler ve sürekli olarak uyanık olmalıyız. Maç maç ilerleyerek detaylara dikkat etmemiz gerekiyor. Şu anda 1. maça hazır olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

CSKA Moskova & Eurohoops

Takımın Rus yıldızlarından Nikita Kurbanov ise şu açıklamaları yaptı:

Sıradaki hedefimiz Final Four. Tabii ki normal sezonda da her maçı ciddiye alıyorsunuz ancak şu anda ortada Final Four bileti var. Hata yapma lüksünüz gitgide azalıyor, her maçın değeri artıyor. Bu yüzden içinde bulunduğumuz ruh hali daha farklı. Maçlara konsantre olmamız gerekiyor. Normal sezonda Fenerbahçe‘yi deplasmanda yendik ama kendi sahamızda kaybettik. Buradan bir çıkarım yapmak çok kolay değil. İyi ve dengeli bir takıma sahipler. Kim oynarsa oynasın kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

CSKA Moskova & Eurohoops