24 Eylül 2023

Koç Itoudis, Tofaş Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off serisi ilk maçında Fenerbahçe Beko konuk ettiği Tofaş’ı 93-78’lik skorla rahat bir şekilde geçmişti.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Beko koçu Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu:

Herkesi tebrik ediyorum. Çok önemli bir galibiyet. Metacan’ın eksikliği var, en kısa sürede dönmesini bekliyoruz. Herkes bugün katkıda bulundu. Özellikle Şehmus bencten gelip, inanılmaz katkı verdi. Bir süredir de çok iyi idman yapıyor. Bütün takım katkı verdi. Şimdi Tofaş deplasmanına gideceğiz. Tofaş çok iyi takım, kendi sahalarında güzel bir atmosferde oynanacaklar. Bugün burada daha fazla taraftar beklentim vardı. Bilmiyorum, çok mu önemsemediler. Gelenlere çok teşekkür ediyorum. Şimdi Bursa’ya gittiğimizde tamamen dolu bir salonda oynayacağız. Bizim de, oyuncularımızın da desteğe ihtiyacı var. Taraftarlarımızdan lütfen gelmelerini istiyoruz.

Fenerbahçe SK

Serinin ikinci maçı içinse Itoudis, “Şu anda seride 1-0 öndeyiz ama oradaki kaybettiğimiz maçlardan öğrenmemiz gereken şeyler var. Hatalarımıza bakacağız, analiz edeceğiz ve daha akıllı oynamaya çalışacağız. Yüksek seviyede rekabet etmemiz gerekiyor. Her maçın önemi var.” değerlendirmesinde bulundu.