22 Mayıs 2024

Koç Gören, Bahçeşehir Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 17. hafta mücadelesinde Aliağa Petkimspor konuk ettiği Bahçeşehir Koleji‘ni etkili savunma performansı eşliğinde 76-61 gibi farklı bir skorla geçmeyi bildi.

Karşılaşmanın ardından İzmir ekibinin başarılı koçu Burak Gören açıklamalarda bulundu:

Çocukların hepsinin alnından öpüyorum. Sene başından beri söylüyorum, burayı geçilmez bir yer haline getirdik.
İnsanlarımız Aliağa basketboluna ve bu takıma sahip çıkıyorlar. Her maçta çok yürekli bir basketbol oynuyoruz.
Bu ligde ligin beşincisi olmak kolay değil. Burada ard ardamaçlar kazanmak, bir şeyin peşinden gitmek… Çok yürekli bir takımım var ve iyi çalışıyoruz. Pırıl pırıl bir takım! Başkanımızdan taraftarımıza kadar herkese teşekkür ediyorum. Aliağa işçi ve emekçi şehri. Bunu her zaman söylüyorum. Gördüğünüz gibi ter akıtıp kazanıyoruz ve çok mutluyuz.

Oynadığımız takım çok kapasiteli bir takım. Yeni koçları ile birlikte savunma tarafında daha değişik şeyler yapıyorlar, hem de daha sertler. Tony Taylor ve Muhammed Baygül’ün olmaması onları defansif ve sertlik anlamında biraz düsürdü. Bizde de Kristers 6-7 hafta süren bir sakatlıktan geldi ve ondan istediğimiz verimi hücumda alamadıkama geri kalan tüm parametreler işledi. Sonuç itibari ile hücum edemediğimiz günde savunma ile kazanmayı bildik. Averajı da aldık ki 11 sayı çok zor bir averajdı ilk maçtan sonra. Orta-üst sıralarda kalabilmek adına çok önemli bir galibiyetti, teşekkür ediyorum.

beIN Sports