25 Mart 2023

Koç Bickerstaff ve Kevin Love’dan Cedi’ye Övgü Dolu Sözler!

NBA‘de ülkemizi başarılı şekilde temsil eden milli oyuncularımızdan Cedi Osman, 2022-23 sezonuna müthiş bir giriş yaptı ve ilk 3 maçında 16.0 sayı, yüzde 57.0 3sayı ortalamalarını yakaladı.

Sezona 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile başlayan Cleveland Cavaliers‘ın koçu JB Bickerstaff ve deneyimli uzun Kevin Love, kulübün internet sitesine temsilcimiz hakkında övgü dolu açıklamalar yaptılar.

JB Bickerstaff’in açıklamaları şu şekilde:

Cedi’ye söylediğimiz şey, onun yalnızca sabit şut atmaktan ibaret olmadığı. O, sahanın iki tarafına da etki edebilen bir oyuncu. Bir atışı kaçırdığı için onu asla kenara almayacağız çünkü sahanın her iki ucunda da bir buji olma yeteneğine sahip. Bunu biliyoruz. Bu şekilde katkıda bulunmaya devam etmesini istiyoruz. Sahadaki oyuncularımız onun enerjisiyle daha iyi hale geliyor. Cedi’nin güvenini yüksek tutmamız önemli çünkü sahadaki etkisini görebiliyorsunuz.

Cedi, sahada bir tehdit yaratıyor. Top onun elindeyken, gözler onun üzerinde oluyor. Sahadayken rakipler ona boş şut imkanı vermek istemiyorlar. Bu yüzden savunmacıları üstüne çekebiliyor, bu da sahadaki herkes için alan yaratıyor. Sadece bir noktada durmak yerine top olmadan hareket ederek harika bir iş çıkarıyor.

Takıma katkıda bulunmak için yaptığı çok şey var. Açıkçası, şutları düzenli olarak sokabiliyorsan, bu muhteşem olur. Ancak Cedi başka yönlerden de etkili oluyor. Çembere gidebiliyor. Savunmanın yetişmekte zorlandığı bir tempoda hareket ediyor. Topla hareket halindeyken iyi bir pasör, takım arkadaşlarını daha iyi hale getiriyor. Savunma tarafında pas arası yapıyor ve bizi hızlı hücuma çıkartıyor. İşin şut kısmı bir bonus.

cleveland.com & Eurohoops

Kevin Love’ın ise demeci şu şekilde:

Daha özgür oynama konusunda Cedi’yle ilgileniyordum. Biraz serbest bırakıldığında ve zevk alarak oynadığında çok daha iyi hale geliyor. Onu izlemek daha eğlenceli oluyor. Sahada birçok şeyi yapabiliyor. Şu anda tamamen farklı bir insan ve tamamen farklı bir oyuncu gibi. Bunun evliliğiyle bir ilgisi var mı bilmiyorum ama şu anda harika gidiyor.

cleveland.com & Eurohoops