17 Haziran 2024

Koç Ataman, Real ile Karşılaşacakları Final Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Berlin’de düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four organizasyonu final maçında Panathinaikos, Uber Arena’da Real Madrid ile karşılaşacak.

Karşılaşma öncesim Yunan devinin koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

Atina şehri ve tüm Panathinaikos taraftarları için gerçekten çok mutluyum. Sezon boyunca bize inandılar ve şimdi bunun keyfini çıkarıyorlar. Sezon boyunca gittiğimiz her yerde müthiş bir atmosfer yarattılar, dün de harika bir atmosfer vardı. Finalde olmanın keyfini çıkaracağız, taraftarlarımızın bana ve oyuncularımıza olan saygısından dolayı mutluyum.

Türk bir koç olarak son beş yılda dördüncü kez finalde olacağım, bu çok gurur verici. Dün yarı finalde bir Türk takımı vardı, siz gazeteciler de doğal olarak Fenerbahçe‘yi desteklediniz ama günün sonunda finalde Türkiye’yi finalde temsil edecek tek kişi ben olacağım. Türk halkının bir kısmı sezon boyunca bana sürekli destek oldu, özellikle de Galatasaray taraftarları. Dünden beri üyesi olduğum Galatasaray kulübünün taraftarlarından sayısız mesaj aldım. Onlar da yarın şampiyonluk maçına çıkacaklar, Galatasaray’a ve teknik direktörleri Okan Buruk’a yarın için başarılar dilerim.

Eurohoops

Koç Ataman, toplantıda sürekli ‘finalin son topa kalmasıyla alakalı’ sorular gelmesi üzerine şunları söyledi:

Sanırım dün akşam biraz sıkıldınız. İsterseniz Chus’la (Mateo) bir anlaşma yapıp finalin son üç dakikaya kadar yakın gitmesini sağlayalım (gülerek). Elbette sizler ve taraftarlar için maçın yakın gitmesi daha heyecanlı oluyor ama ben, dün olduğu gibi son bölümde daha rahat olmayı tercih ederim. Dolayısıyla benim açımdan rahat kazanmamız en iyisi olur, elbette Chus’un açısından da Real Madrid’in rahat kazanması en iyisi olacaktır. Her ne kadar sizler için çok heyecanlı olsa da bu tür kritik maçların yakın gitmesi, biz koçlar için gerçekten korkunç bir şey.

Eurohoops