29 Mart 2023

Koç Ataman, Maccabi Mağlubiyeti ve Sakatların Durumu Hakkında Açıklamalar Yaptı

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes konuk ettiği Maccabi Tel Aviv karşısında 64-86’lık skorla kaybetti.

Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes‘in koçu Ergin Ataman sonuç ve sakatların durumu hakkında açıklamalarda bulundu:

Bizim için çok önemli bir maçtı. Karşılamadan önce üç oyuncumuzun ciddi sakatlıkları vardı, oynatmayabilirdik ama bir kumar oynadık fakat sonuç istediğimiz gibi olmadı. Rakibimiz harika bir ilk çeyreğin ardından farkı 25’e kadar çıkardı. İkinci yarıda maça geri dönmeyi denedik ama Maccabi Tel Aviv kazanmayı hak etti. Bizim için zor bir mağlubiyet oldu. Sakatlarımız bize çok ciddi zarar verdi

Vasilije Micic tam 5 haftadır takımla birlikte antrenman yapmıyor. Aslında bugün de maçta oynamayacaktı. Ancak dün akşam, maç çok önemli olduğu için kendisinden rica ettim. O da ben hiç antrenmana çıkmadan oynamak istemiyorum dedi ama bizi kırmadı. Fakat maalesef hiç hazır durumda değil.

Shane Larkin, Pazartesi günü apandisit şüphesiyle hastaneye yattı. 2 gün hastanede yattıktan sonra ameliyattan son anda vazgeçildi. Perşembe günü taburcu edildi. Zaten Kızılyıldız maçında da yoktu. Psikolojik olarak onun da oynayacak durumu yoktu ama ondan da rica ettik ve o da oynadı.

Beaubois, Kızılyıldız maçının son 4-5 dakikasında çok ciddi bir ayak bileği sakatlığı geçirdi. Ancak o da maçın önemine istinaden oynamak istediğini belirtti fakat ilk yarıda sakatlığı nüksetti, daha da ciddi duruma geldiğini düşünüyorum. Şu anda bilemiyorum, Micic tam 5 haftadır 1’e 0 kendisi çalışıyor ama dizlerinde problem var. Biz her hafta oynamasını bekliyoruz ama bir türlü o kıvama gelemiyor. Bizim için en büyük sürpriz tabii ki Larkin’in hafta başındaki apandisit durumu oldu. Böyle olunca da Elijah Bryant ve Will Clyburn’e de anormal yük bindi.

Önümüzdeki hafta 2 tane çok önemli maç var. Biz şu anda play-off’tan tamamen uzaklaşmış değiliz, 4 tane daha iç saha maçımız var. Ancak Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Pazar günkü lig maçının ertelenmesini rica ettik. Onlar da kabul etmedi. Pazar günü Bahçeşehir ile lig maçı yapacağız. Ardından Salı günü Real Madrid ile erteleme maçı oynayacağız, sonra da Partizan maçı var. Açıkçası o maçlarda nasıl bir kadro ile oynayacağımızı ben şu anda bilemiyorum.