23 Nisan 2024

Koç Aktaş, Daçka Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi, Ayhan Şahenk Salonu’nda konuk olduğu Darüşşafaka Lassa‘yı son nefeste 86-88’lik skorla geçerek adeta altın buldu!

Karşılaşmanın ardından Denizli ekibinin başarılı koçu Zafer Aktaş açıklamalarda bulundu:

Lig şimdi başlasa belki rotasyon darlığı nedeniyle play off yapamazdık ama alt sıralarda da bu kadar zorlanmazdık.

Çok önemli bir deplasman galibiyeti aldık. Her maçımız final niteliğinde ve bu bilinçte çalışıp, maçlarda da en yüksek konsantrasyonda oynamaya çalışıyoruz. Tüm oyuncularımı ve teknik ekibi kutluyorum.

Son haftalarda rotasyonun ana parçası haline gelen Muhaymin Mustafa harika katkı yapıyor. Floyd fiziksel olarak yeni yeni kendisine geliyor ama gerçekten inanılmaz bir karakter. Darüşşafaka karşısında kısaların karşısında kalmayı başardı ve savunmamızı çok rahatlattı. Basketbolu çok iyi biliyor ve deneyimlerini arkadaşlarına aktarıyor. Pozitif davranışları, herkese desteklemesi ile takımın ruhani lideri oldu. Tabii bir de Nate Mason gerçeği var. Çok bilerek oynuyor ve doğru kararlar veriyor. Diğer bütün oyuncularımız da yüzde 100’leri ile canlarına dişlerine takıp takımı ligde tutma mücadelesinde rol alıyor.

Şu ana kadar kazandığımız hiçbir şey yok. Bursaspor’ yenip, Bodrum’dan averajı alırsak, o taktirde rahatlamaktan söz edebiliriz. An itibariyle önümüze sezon bitene final maçlarımız var ve aynı ciddiyetle çalışmak zorundayız.

beIN Sports