25 Mart 2023

Kevin Punter: “Büyük İhtimalle Partizan’a Döneceğim”

2020-21 sezonunda Olimpia Milano ile Turkish Airlines EuroLeague Final Four yarı finalinde Barcelona’ya elendikten sonra yaz döneminde Zeljko Obradovic yönetimindeki Partizan’ın yolunu tutan Amerikalı gard Kevin Punter, geleceği hakkında Yunan medyasına açıklamalarda bulundu.  

29 yaşındaki oyuncu, Partizan ile kupalar kazanmak istediğini ve hedefinin takımla EuroLeague play-offlarına hatta belki de Final Four’a ulaşmak olduğunu vurguladı.

“Geçen sezon hiçbir şey kazanmadık. Nihai hedefimiz EuroLeague’de yer almaktı ve bunu başardık. Partizan ve benim önümde yeni bir şans var, iyi bir izlenim bırakmak istiyoruz. Özellikle takım uzun süredir EuroLeague’e katılmadığı için üzerimizde baskı olacak.”

Geçen sezon 7Days EuroCup’a son 16 turunda temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’a elenerek veda eden Partizan Sırbistan Kupası ve Adriyatik Ligi’nde şampiyonluğu ezeli rakibi Kızıl Yıldız’a kaptırdı. Sırbistan Ligi play-offlarından ise Kızıl Yıldız ile oynanan Adriyatik Ligi final serisinde çıkan saha içi olaylardan ötürü, holigan tavırları protesto etmek için çekilen siyah beyazlılar sezonu kupası kapasa da Rus kulüplerinin EuroLeague’den ihraç edilmesinin ardından özel davetiyeyle Turkish Airlines EuroLeague’e katılma hakkın elde etti.

Sezonu kupasız kapadıkları için mutsuzluğunu ifade eden Kevin Punter şöyle konuştu:

“Bana gelince, rekabetçi olmamızı, doğru şekilde çalışmamızı ve büyük bir şey için savaşmaya çalışmamızı istiyorum.”

Kariyerinde en büyük hedefinin NBA’de oynamak olduğunu aktaran şutör gard, önümüzdeki sezon için NBA’e gitme olasılığının düşük olduğunu ve büyük ihtimalle Partizan ile yola devam edeceğini şöyle belirtti:

“NBA her zaman bir numaralı hedefimdir, ancak Partizan’da olduğum için mutluyum. Bu yıl karşılaşacağımız zorlukları seviyorum.”

Basketnews