25 Mart 2023

Karl-Anthony Towns: “Ya Şampiyonluk İçin Savaşacağız Ya da İflas Edeceğiz”

Minnesota Timberwolves’un yıldızı Karl-Anthony Towns yaz döneminde takımıyla 5 yıl 225 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz cuma günü düzenlenen basın toplantısında, yıldız oyuncu, yaz döneminde takıma dev bir takasla katılan Fransız yıldız Rudy Gobert’in gelişiyle önümüzdeki sezon şampiyonluk için mücadele etmek zorunda olduklarını kaydetti.

“Ya şampiyonluk ya da iflas… İşin aslı bu. Böyle bir takas yaptığınızda gerçekçi olmak gerekirse durum bu. Hedefimiz şampiyonluk olmalı. Taraftarların ikinci bir olasılığı kabul edeceklerini sanmıyorum. Gerçekçi olalım. Standartlar yüksek. Baskı yüksek. İşte o zaman hepimiz basketbol oynamayı daha çok sevmeliyiz.”

Hoopsrumors

Karl-Anthony Towns liderliğinde Minnesota Timberwolves geçtiğimiz sezonu batıda yedinci tamamlayarak play-in turnuvasında Los Angeles Clippers’ı eleyerek play-off yapmayı başardı. Chris Finch yönetiminde 1.5 sezonda iyi bir gelişim gösterseler de play-off ilk turunda Memphis Grizzlies’a 6 maç sonunda elenmekten kurtulamadı.

Yaz döneminde Timberwolves, Patrick Beverly, Jarred Vanderbilt ve Malik Beasley gibi takımın önemli rotasyon oyuncularını ve beş ilk tur draft hakkını Rudy Gobert karşılığında Utah Jazz’a gönderdi. Üç kez yılın savunmacısı seçilen Gobert’in takıma katılmasının ardından önümüzdeki sezon için çıtayı daha da yükselttiler. Gelecek sezon şampiyonluk yarışında rekabetçi olup olmayacaklarını izleyip göreceğiz.