3 Ekim 2022

Kadrosunu Yenileyen Maccabi Tel Aviv Kombine Satışında Rekor Kırdı

Geçen sezon Turkish Airlines EuroLeague’de play-off yapsa da Real Madrid karşısında süpürülen, İsrail Winner Ligi play-offlarında ise yarı finalin ötesine geçemeyen Maccabi Tel Aviv, yaz döneminde kadrosunu önemli ölçüde yeniledi.

İsrail temsilcisi, bugün resmi siteden yaptığı duyuruyla, EuroLeague ve İsrail Winner League’deki tüm iç saha maçlarını içeren 10.000 kombinenin tamamının satıldığını duyurdu. Konuya ilişkin olarak konuşan kulübün CEO’su Adli Markos, şunları dile getirdi:

“Hızlı ve dengeli bir takım oluşturmak ve kulübün yaptığı stratejik hamleler taraftarlarımızda bir güven ifadesine yol açtı. Onlara teşekkür ediyoruz, onlar bizim gücümüz.”

Eurohoops

Maccabi’nin sadık bir hayran kitlesine sahip olduğu ve aynı zamanda Avrupa’nın açık ara en büyük bilet gelirlerine sahip olduğu bilinen bir gerçek. Bu yüzden takım COVID sırasında gerçekten yaralandı. Bu arada, 10.000 sezonluk bilet, Menora Mivtachim Arena’nın toplam kapasitesi 10.823 koltuk olduğu göz önüne alındığında her maçta genel halk için 1.000’den az biletin mevcut olduğu anlamına geliyor.

Maccabi, EuroLeague’de geçtiğimiz sezon uzun bir aradan sonra play-off yapmasına karşın yaz döneminde kadrosuna birçok yıldız isim katarak kulübün efsanelerinde Odet Kattash yönetiminde iddialı bir takım oluşturdu.