Jayson Tatum Play-off Kariyerinde 1500 Sayı Barajına En Erken Ulaşan İkinci Oyuncu Oldu

Posted by

Boston Celtics, dün gece NBA play-off doğu konferansı final serisi beşinci maçında deplasmanda Miami Heat’i 93-80 yenerek 3-2 öne geçti. Karşılaşmayı 22 sayı, 12 ribaunt ve 9 asistle noktalayan Jayson Tatum, takımını galibiyete taşımanın yanında önemli bir başarının altına imza attı.

24 yaşındaki yıldız kanat oyuncusu, Miami Heat karşısında 22 sayılık performansıyla play-off kariyerinde 1500 sayı barajını aşmayı başardı. Kobe Bryant’ten sonra bunun başaran en genç ikinci oyuncu olan Tatum, takımının galibiyetinde de önemli pay sahibi oldu.

Duke çıkışlı kanat oyuncusu, 2017 NBA Draftinde Boston Celtics tarafından üçüncü sıradan seçilmişti. İlk sezonunda ilk beşe yerleşen Jayson Tatum, ilerleyen dönemlerde takımın ana skor opsiyonu haline geldi.

Boston Celtics bu sezona istediği başlangıcı yapamayarak beklentilerin oldukça altında başlamasına karşın ocak ayıyla beraber Tatum önderliğinde ligin açık ara en verimli savunma yapan takımı haline geldiler. Normal sezonun son üç ayında oynadıkları 42 maçtan 30 galibiyet çıkararak doğu konferansını ikinci sırada noktaladılar. Jayson Tatum bu sezon pas yeteneğini ve saha görüşünü oldukça geliştirerek takımın ana top yönlendiricisi oldu. Yıldız oyuncu sezonun ikinci yarısında oyunun her iki yönünde sergilediği üstün performansla kariyerinde ilk kez yılın en iyi beşinde kendine yer buldu.