18 Temmuz 2024

James Harden’in Aklı Sixers’ta

ESPN’de yayınlanan rapora göre, Houston Rockets’in yıldızı James Harden’in tekliflere açık olduğu belirtildi. Adrian Wojnarowski ve Tim MacMahon’ın raporuna göre, James Harden başta Philadelphia 76ers ve diğer takımlardan gelecek tekliflere sıcak bakıyor.

James Harden sezon arasında Oklahoma City Thunder’dan eski takım arkadaşı Kevin Durant bir arada oynamak için Brooklyn Nets’e takas olmak istemişti. Rapora göre iki takım arasında görüşmelerde olumlu yönde bir gelişme yaşanmadı. Fakat, yıldız oyuncu bu kez Philadelphia 76ers’a gitmek istediğini söyledi.

Kaynaklar, Rockets ve Sixers’ın potansiyel bir Harden anlaşması hakkında hiçbir somut teklifi olmadığını söyledi. Rockets’in önceki 13 sezonunda genel menajeri olan Philadelphia’daki basketbol operasyonlarının yeni başkanı Daryl Morey, Sixers’ın All-Star ikilisini Joel Embiid ile forvet Ben Simmons’ı ayırmaya niyetli olmadığını söyledi. Bu gelişme Sixers’in olası Harden takasında elini zayıflatıyor.

Houston Rockets’in James Harden takasından beklentileri arasında genç bir yıldız adayı yanı sıra ilk tur draft hakları ve yetenekli yan parçalar bulunuyor. Yıldız oyuncu geçtiğimiz günlerde sezon öncesi kampı başlamadan önce Las Vegas ve Atlanta’da parti verirken görüntülenmişti. Kulübüyle 2023 sezonun sonuna kadar sözleşmesi bulunan 30 yaşındaki yıldızı takaslama konusunda Houston Rockets’in aceleci davranmayacağı da raporda ayrıca belirtildi.