29 Mart 2023

Indiana Pacers Geleceğe Umutla Bakıyor

2022-23 NBA sezonuna yeniden yapılanarak genç bir nüveyle giren Indiana Pacers, sezonun ilk üç haftalık periyodunda 11 maçta 5 galibiyet çıkarmayı başardı. Bu başarıda kuşkusuz aslan payı yaz döneminde Malcolm Brogdon’ın takımdan ayrılmasıyla liderlik görevi üstlenen Tyrese Haliburton, 2022 NBA draftinin altıncı sıra seçimi şutör Benedict Mathurin’e aitti.

Takımın geleceğini oluşturan iki genç oyuncu The Ringer’dan Kevin O’Connor’a verdikleri demeçte geleceğe umutla baktıklarını dile getirdi.

Tyrese Haliburton, verdiği demeçte, Benedict Mathurin hakkında şunları dile getirdi:

“Bence onun oyunu şu anlamda benimkini tamamlıyor, yokuş aşağı hücum ettiğim ya da şamandıra aldığım ama aynı zamanda bunu kolaylaştırdığım çok sayıda yayılmış pick-and-roll oynuyorum. Takımlar uzunla etiketlemek veya bana yardım etmek için gelmek zorunda kaldıklarında, pası zayıf tarafta ona verebilirim.”

Mathurin ise Tyrese Haliburton hakkında övgü dolu ifadeler kullanırken şöyle konuştu:

“İstediği zaman potaya ulaşan harika bir oyun kurucu. Savunma ona önlem aldığında işini biraz daha kolaylaştırmaya çalışıyorum. Bu yüzden onunla kanatta olmak ve onun bana pas vermesi harika bir şey.”

19 yaşındaki Benedict Mathurin çaylak sezonunda geride kalan 11 maçın 10’unda görev alırken maç başına 20.4 sayı, 3.5 ribaunt ve 2.5 asist ortalamaları yakaladı. Tyrese Haliburton ise bu sezon takımın liderliğine soyunurken 11 maçta 21.6 sayı, 4.6 ribaunt ve 9.9 asist üretti ve 7 kez double double yaptı.