26 Mayıs 2024

Igor Kokoskov: “En İyi Oyunumuzu Oynamalıyız”

Turkish Airlines EuroLeague’in sekizinci haftasında Barcelona ile deplasmanda karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da koç Igor Kokoskov ve Jan Vesely kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Barcelona’nın son derece agresif ve iyi basketbol oynayan bir rakip olduğunu belirten Igor Kokoskov, rakipleri karşısında en iyi basketbollarını oynamaları gerektiğini belirtti. Rakibe büyük saygı duyduklarını aktaran Sırp antrenör maçla ilgili olarak şunları söyledi:

“EuroLeague’deki en yetenekli ve derin kadrolardan biriyle karşılaşacağız. Bu takım şampiyonluğu kazanmak için kuruldu. Çok agresif ve iyi oynuyorlar. Bence kendilerini, özellikle de iç sahada oynarken çok iyi hissediyorlar. Barcelona’ya büyük saygı duyuyoruz, ancak bu mücadeleye hazırlanmak ve konsantre olmak için yeterince zamanımız olduğunu düşünüyor, en iyi oyunumuzu oynayabilmek için hazır olabileceğimize inanıyorum. Barcelona’nın çok geniş bir rotasyonu var. Bunu da düşünerek 40 dakika boyunca konsantre kalabilmeliyiz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi

“40 Dakika Boyunca Konsantrasyonumuzu Yitirmemeliyiz”

Sarı lacivertlilerin Çek yıldızı Jan Vesely ise Barcelona’nın zorlu bir deplasman olduğunu belirterek takım halinde maça iyi konsantre olmaları gerektiğini vurguladı. Jan Vesely rakibin sert bir oyun tarzı olduğunu belirterek karşılaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu maçla birlikte üç maçlık zorlu bir deplasman serisine başlıyoruz. Bu nedenle kalan sürede iyi dinlenmeli ve mental olarak kendimizi bu karşılaşmaya hazırlamalıyız. Çok zor bir maç olacak. Barcelona’nın çok iyi bir kadrosu var. Özellikle Calathes’in de gelişiyle tüm pozisyonlarda harika oyunculara sahip oldular. Bu nedenle baştan sona sert oynayabilmeli ve 40 dakika boyunca konsantre olmalıyız. Maçın kilit noktası bu olacak, çünkü böyle bir takıma karşı bir saniye bile konsantrasyonunuzu yitirip dinlenemezsiniz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi