3 Ekim 2022

İDDİA: Wizards ve Hornets Donovan Mitchell için Devrede

Yaz döneminde, Utah Jazz’ın yıldızı Rudy Gobert’in dev bir paketle takımdan ayrılıp Minnesota Timberwolves’un yolunu tutmasından sonra NBA çevrelerinde en çok merak edilen konuların başında Donovan Mitchell’in akıbeti geliyor.

Mitchell, ligde kafaya oynayan birçok ekibin takas gündeminde, fakat ismi şu ana kadar en çok New York Knicks ile anıldı. Ama Knicks’in Utah Jazz ile yaptığı görüşmelerden bir sonuç çıkmadı ve The Athletic’ten Shams Charania ve Tony Jones’un raporuna göre, Washington Wizards ve Charlotte Hornets 25 yaşındaki yıldız için devrede.

Utah Jazz’ın genel menajeri Danny Ainge’ın Mitchell’ı en yüksek teklifi veren ekibe göndermek istediği biliniyor. Her ne kadar yaz döneminde adı takas söylentilerinde en çok geçen oyunculardan biri olsa da Jazz’ın kontratının bitmesine üç yıl kalan ve birçok söylentiye rağmen profesyonelliğini koruyan Mitchell’i takımda tutma ihtimali de bulunuyor.

25 yaşındaki Mitchell 1.80 boyunda ve tüm kariyerini Jazz’da geçirdi. Geçen sezon 67 maçta 25.9 sayı, 5.2 asist ve 4.3 ribaunt ortalamaları tutturdu. Jazz onu tutmaya açık olsa da, yeniden yapılanma sürecine giren Utah’a dönme olasılığı giderek azalıyor.