25 Mart 2023

İDDİA: Real Madrid, Gelecek Sezonun Planlarına Brown’u Dahil Etti!

Turkish Airlines Euroleague ve İspanya Liga Endesa‘nın iddialı takımlarından biri olan Real Madrid, şimdiden gelecek sezonun planlarını yapmaya başladı.

İspanyol devi aslında geçtiğimiz yaz Campazzo’yu istemiş ama Arjantinli yıldızın NBA ısrarı, sonrasında da geçtiğimiz günlerde Kızıl Yıldız’ı tercih etmesiyle beraber guard rotasyonundaki eksikliği tam olarak dolduramamıştı.

Marca’da yer alan habere göre gelecek sezon için 1 numaralı pozisyonu Lorenzo Brown‘a emanet etmek istiyorlar. Elbette yıldız oyuncunun İspanyol pasaportuna sahip olması ve Endesa’da yerli statüsünde sayılması da değerini bir kat daha arttırmış durumda.

EuroBasket’de İspanya Milli Takımı ile devşirme olarak şampiyonluk sevinci yaşayan ABD doğumlu tecrübeli oyun kurucu, kupayı kaldırdıktan sonra Maccabi Tel Aviv’in yolunu tutmuştu. Her ne kadar İsrail ekibi ile 2024 yazına kadar geçerli 2 yıllık bir kontrat imzalamış olsa da 2023 yazında bir İspanyol takımına gitmesi durumunda çıkış maddesini aktive edebilecek.

32 yaşındaki Brown bu sezon şuana kadar Euroleague sahnesinde 14 maçta görev almış ve 18.0 sayı, 3.7 ribaund, 6.5 asist gibi nefis istatistiklere imza atmıştı.