3 Ekim 2022

İDDİA: Philadelphia 76ers Kevin Durant için Nabız Yokluyor

Philadelphia 76ers, Kevin Durant takası için adaylar arasında yer alıyor. Brooklyn Nets, Durant’in geçtiğimiz pazartesi günü takım sahibi Joe Tsai ile yaptığı görüşmenin ardından halen bir takas ortağı arıyor.

SNY’den Ian Begley’nin raporuna göre; bu haftanın başlarından itibaren, Brooklyn ile Durant takası konusunda güçlü hisseden Sixers’ın üst düzey üyeleri vardı. Begley’e göre, potansiyel bir anlaşma oyun kurucu Tyrese Maxey’i içerirken, Tobias Harris ve Matisse Thybulle de bir takas paketi için olası seçenekler olarak listelendi.

76ers, yakın zamanda baş antrenör Doc Rivers’tan büyük övgü alan Maxey ile ayrılmak istemeyecek. Katıldığı bir programda da 76ers baş antrenörü Doc Rivers, Maxey hakkında övgü dolu ifadeler kullanmıştı. 21 yaşındaki oyuncu, geçen sezonu maç başına 17.5 sayı ve 4.3 asistle bitirirken 2021-22’de skor ortalamasını iki katından fazla artırdı. Özellikle playofflarda maç başına 20.8 sayı ile öne çıktı.

Philadelphia’nın bir takası tamamlaması ve 2022-23’e üç süper yıldız Durant, Joel Embiid ve James Harden ile girmesi konusunda hâlâ bir şansı var. Durant ve Embiid de 2025-26’ya kadar sözleşme altında olacak ve bu da rekabet için takıma genişletilmiş bir pencere sağlayacak.

Sixers her zaman Doğu Konferansı’nın en iyileri arasında görünse de 2001’den bu yana play-offların ikinci turunu geçemediler.