25 Mart 2023

İDDİA: Golden State Warriors, Draymond Green’e Disipli Cezası Vermeye Hazırlanıyor

NBA’in son şampiyonu Golden State Warriors’ın Çarşamba sabahı gerçekleştirdiği antrenmana Draymond Green ve Jordan Poole arasında yaşanan tartışma damga vurdu.

The Athletic’ten Sham Charania’nın raporuna göre Draymond Green, Jordan Poole ile yaşadığı tartışma sonrası genç garda vurdu. Bu yüzden yıldız oyuncu hakkında Warriors yönetimi tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.

The Athletic kaynakları, Green’in fiziksel münakaşayı tırmandırmasından önce oyuncuların göğüs göğüse geldiğini ve her iki oyuncunun da birbirini itip kaktığını söyledi. İkili arasındaki tartışma ilerlemeden oyuncuların müdahalesiyle sona erdi.

Charania rapounda, Poole ve Green’in “düzenli olarak sözlü tartışmalara girdiğinin” bilindiğini, ancak bu sefer sadece sözlü bir çatışma olmadığını kaydetti. Warriors antrenmanı durdurdu ve ortalığı sakinleştirmeye çalıştı, ancak Green’in yönetim tarafından disiplin soruşturması tabi tutulması muhtemel.

 Gerek Draymond Green gerekse Jordan Poole’un sezon sonunda kontratları sona erecek ve kazanılan son şampiyonlukta kilit oyuncular arasında yer alan ikili, 17 Ekim tarihinden önce Warriors ile sözleşme uzatmaya uygun durumda.

Poole, takım tarafından 29. sıradan draft edildiği 2019’dan beri Warriors için oynuyor. NBA kariyerinin tamamını Warriors’da geçiren Green ise 2012’de takıma katıldı ve o zamandan beri 4 NBA şampiyonluğu kazandı.