18 Ağustos 2022

İDDİA: Cleveland Cavaliers Ben Simmons İçin Devreye Girebilir

Philadelphia 76ers, hoşnutsuz All-Star forveti Ben Simmons için hala yeni bir yuva arıyor ve bu konudaki çabaları, şubat ayının takas tarihi yaklaştıkça muhtemelen artacak. Birkaç takım Simmons için ilgilerini dile getirdi, ancak Sixers, geçen sezon yılın savunmacısı oylamasında ikinci olan Simmons için son derece yüksek bir fiyat talep etmeye devam ediyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre, takas görüşmeleri yoğunlaşırken dikkat edilmesi gereken bir takım Cleveland Cavaliers. Cavs, Simmons’ın iyi uyum sağlayacağı genç bir çekirdeğe sahip ve bu nedenle bir anlaşma yapmak isteyebilirler. İşte Wojnarowski’nin NBA Countdown’da son zamanlardaki bir görünümü sırasında durum hakkında söyledikleri:

“Ben Simmons, bu sezon Sixers ile tekrar oynamayı kabul etmeye daha yakın değil ve henüz bir takas konusunda gerçekçi bir senaryo yok. Bu noktada izlenmesi gereken ilginç bir takım olarak Cleveland Cavaliers ön plana çıkıyor. Bu sezona gerçekten inanılmaz başladılar. Ben Simmons takasında kullanabilecek ilgi çekici bazı varlıkları var.”

“76ers şu anda, doğu konferansında birkaç mağlubiyetle play-in dışında kalabilecek bir takım. 10 Şubat tarihine yaklaştıkça Philly’nin Ben Simmons takası hakkında takımlarla daha fazla irtibat kuracaktır. Cleveland’ın tüm genç oyuncularıyla uzun vadeli başarı için inşa edildiğini düşündüğüm bir takım olarak yeniden devreye girip girmediğini görmek ilginç olacak. Ben Simmons sadece 25 yaşında ve Cavs’ın zaman çizelgesine uyuyor.”

Cleveland’ın Ben Simmons için 76ers’ın önüne ilgi çekici bir teklif koyup koyamayacağını ilerleyen günlerde bekleyip göreceğiz.