12 Ağustos 2022

Hüseyin Yücel: “Kupayı Türkiye’ye Getirmek Boynumuzun Borcu”

FIBA Avrupa Kupası finali ilk maçında deplasmanda İtalyan temsilcisi Unahotels Reggio Emilia karşısında 72-69’luk skorla kazanan ve evinde oynanacak ikinci maç öncesi avantajı yakalayan Bahçeşehir Koleji’nde, Başkan Hüseyin Yücel, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

FIBA Avrupa Kupası’nda İtalya deplasmanında kazanarak namağlup unvanlarını koruduklarını aktaran Yücel, galibiyeti şöyle değerlendirdi:

“Rekoru hala elimizde tutuyoruz. Namağlup bir şekilde son maça kadar geldik. Biraz buruk ayrılıyoruz buradan; çünkü fark bir ara 17-18 sayıya kadar çıktı. Maçtan önce söyleselerdi belki inanmazdık ama fark etmez, galip gelerek psikolojik üstünlüğü de elimize aldık. İstanbul’da kendi evimizde, kendi taraftarımızın önünde bu kupayı Türkiye’ye getirmek artık boynumuzun borcu.”

FIBA Avrupa Kupası finali ikinci maçında 27 Nisan Çarşamba günü Ülker spor ve Etkinlik Salonu’nda Reggie Emilia’yı konuk edecek Bahçeşehir Koleji Başkanı Yücel, taraftarları maça davet ederken sözlerini şöyle noktaladı:

“Seyirci Desteğine İhtiyacımız Var”

“Kesinlikle seyirci desteğine ihtiyacımız var. Salonu dolduruyoruz. Akşam saat 20.00’de Ataşehir’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda onlara çok çok ihtiyacımız var. Onlarla beraber 1-0 öndeyiz. Muhakkak herkesi maça bekliyorum. Kupayı da alıp Türkiye’ye getiriyoruz. Final heyecanı da var. Şu an 1 hafta bizim için gayet stresli geçecek. Uyuyamayacağız belki ama önümüzdeki hafta çarşamba inşallah mutlu sona ulaşan biz olacağız. Hem takımımız hem ülkemiz adına hakikaten böyle bir Avrupa kupası kazandırmak herkes açısından çok büyük gurur kaynağı olacak.”

Basketdergisi