29 Mayıs 2024

Giannis Antetokounmpo: “Şampiyonluk Gelene Kadar Bana ‘MVP’ Demeyin!”

Milwaukee Bucks‘un süper yıldızı Giannis Antetokounmpo üst üste 2.kez MVP seçilmesinin sevincini tam olarak yaşayamıyor gibi…

Yunan yıldız bireysel anlamda çok iyi bir sezon geçirip hem yılın savunmacısı hem de MVP seçilmiş olmasına rağmen takımının konferans yarı finalinde Miami Heat’e elenmesinin üzüntüsünü daha yoğun yaşıyor.

Sezonun kendi adına tamamlanmasının ardından ülkesine dönen ve NBA TV’nin yayınına Atina’dan bağlanan Giannis, şu ifadeleri kullandı:

Şampiyon olana kadar bana MVP demeyin. Bu ödül için mutluyum ancak daha fazlasını istiyorum. Bu anları hafife alamazsınız. Açıkçası takımımı 3. tura taşıyamadığım için hayal kırıklığına uğradım ancak günün sonunda daha iyi olmam gerektiğini, takımımı geliştirmem gerektiğini biliyorum.

NBA TV

Ayrıca MVP ödülünü almasında takım arkadaşlarının da önemli bir payı olduğunu hatırlattı, vurguladı:

Bu ödülü hiçbir güç elimden alamaz. Çok çalıştım, takım arkadaşlarım bana yardım etti. Bu oyunla işim bittiği zaman bir şampiyon olarak bitsin istiyorum. Başardığım şeylerden ötürü gururlanmak istiyorum.

NBA TV

Lige 11 Mart’ta pandemi nedeniyle ara verilene kadar çıktığı 63 normal sezon maçında 29.5 sayı, 13.6 ribaund, 5.6 asist ortalamalarıyla mücadele eden Giannis, 2018-19 sezonunun ardından üst üste 2. kez MVP ödülünün sahibi olmayı başarmıştı.