18 Nisan 2024

Filip Petrusev: “Gelişimim İçin En Uygun Takımı Seçtim”

Anadolu Efes ile geçtiğimiz sezon Turkish Airlines EuroLeague’de şampiyonluğa ulaşan ve yaz döneminde Kızıl Yıldız’a transfer olan Filip Petrusev, Mozzart Sport’a açıklamalarda bulundu.

2021 NBA draftinde Philadelphia 76ers tarafından seçilen Sırp uzun, bu sezon NBA Yaz Ligi’nde 76ers ile boy gösterdi. Verdiği röportajda Sırp yıldız kariyerinin ilerleyen bölümlerinde NBA’de oynama olasılığı ve yeni takımı Kızıl Yıldız ile EuroLeague’deki hedefleri hakkında konuştu.

“Beni draft eden takım Philadelphia ile Yaz Ligi’ne gittim. Orada olmak, herkesle konuşmak harikaydı. Benim için bir planları var ve her şey o plana göre gidiyor. Bu sefer fazla oynama şansım olmadı. Diğer oyunculara odaklandılar. Her şey planlama doğrultusunda ilerliyor. Günün sonunda ABD’de verimli bir konaklama geçirdiğimi düşünüyorum, her şey yolunda. Sırbistan’a döndüğümde Kızıl Yıldız ile imzaladım.”

22 yaşındaki Petrusev, Sixers ile NBA Yaz Ligi’nde dört maça çıkarken 5.5 sayı, 2.3 ribaunt ve 1.5 blok ortalamaları yakaladı.

Şu anda Sırbistan Milli Takımıyla kampta olan Filip Petrusev, yaz döneminde Anadolu Efes’ten ayrılarak Kızıl Yıldız ile anlaşmıştı. 22 yaşındaki uzun, yeni takımıyla EuroLeague’deki hedefleri hakkında şöyle konuştu:

“Seçeneklerimi değerlendirdim ve gelişim için mümkün olan en iyi koşullara sahip takımı seçtim. Bu yüzden Kızıl Yıldız’a katıldım.”

Eurohoops

Koleji Amerika’da okuduktan sonra 2020-21 sezonunda Sırbistan Ligi’nde Mega Basket formasıyla sergilediği performansla 2021 NBA draftinde seçilen Filip Petrusev, geçtiğimiz sezon EuroLeague’de şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’te beklentileri karşılayamamış ve Ergin Ataman tarafından rotasyondan kesilmişti.