26 Mayıs 2024

Fenerbahçe Beko Yenilmezlik Serisini 5 Maça Çıkardı

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında Fenerbahçe Beko, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda konuk ettiği Aliağa Petkim’i 93-70 yenerek yenilmezlik serisini 5 maça çıkardı. Fenerbahçe Beko’da dört oyuncu çift haneli skor üretirken Ahmet Düverioğlu 14 sayı ve 9 ribauntla takımın en skorer ismi oldu. Sarı lacivertli takımda Edgaras Ulanovas 13, Lorenzo Brown ise galibiyete 12 sayı ve 8 asistle katkı verdi. Aliağa Petkim’deyse Thomas Wimbush 16 sayıya sahanın en skorer ismi oldu.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYIN

Maça boyalı alanı etkili olarak kullanarak başlayan Fenerbahçe Beko ilk beş dakikalık bölümü Jan Vesely ve Ahmet Düverioğlu’nun sayılarıyla 12-7 önde geçti.  Sarı lacivertliler, çeyreğin kalan bölümünde Egdgaras Ulanovas ve Melih Mahmutoğlu’nun yayın gerisinden bulduğu basketlerle farkı çift hanelere çıkardı. Aliağa Petkim’in hücumda yaptığı basit top kayıplarını iyi değerlendiren Fenerbahçe periyodu 29-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe yedeklerle başlayan Fenerbahçe karşısında Aliağa Petkim ilk üç dakikada yakaladığı 9-4’lük seriyle farkı 7 sayıya indirdi. Bu dakikadan sonra savunma konsantrasyonunu arttıran sarı lacivertliler karşısında Aliağa Petkim yayın gerisinden bulduğu basketlerle farkı 4sayıya indirdi. Periyodun kalan bölümünde hücumda agresifliğinin ödülünü faul çizgisine gelerek alan Fenerbahçe Beko Egdgaras Ulanovas, Ahmet Düverioğlu ve Lorenzo Brown’ın sayılarıyla soyunma odasına 12 sayı farkla önde gitti.   

Üçüncü periyoda savunmada etkili başlayan Fenerbahçe çeyreğin ilk 7 dakikalık bölümünde   potasında sadece 7 sayıya izin verdi. Farkı 15 sayıya kadar çıkaran sarı lacivertliler son bölümde Melih ve Kenan Sipahi’nin yayın gerisinden bulduğu basketlerle son periyoda 18 sayı farkla önde girdi. Son çeyrekte farkı koruyan ve Aliağa Petkim’in geri gelmesine izin vermeyen sarı lacivertliler maçı 23 sayı farkla 93-70 kanarak ligdeki yenilmezlik serisini 5 maça çıkardı.

Çeyrek Skorları

1. Çeyrek: 29-17

2. Çeyrek: 22-22 (51-39)

3. Çeyrek: 21-15 (72-54)

4. Çeyrek: 21-16 (93-70)