16 Ağustos 2022

Facundo Campazzo Kariyerini NBA’de Sürdürmek İstiyor

Denver Nuggets’ın play-off ilk turunda Golden State Warriors’a elenmesinin ardından NBA’de ikinci yılını geçiren Facundo Campazzo için sezon noktalanmış oldu. Arjantinli yıldız gard sezon sonunda free-agent olacak.

NBA’deki ikinci sezonunda ilk yılına oranla dakikaları azalan Arjantinli milli oyuncu için ülkesinin basınında kariyerini NBA’de geçireceği yönünde bir iddia ortaya atıldı.

Julian Mozo’nun haberine göre, 31 yaşındaki Campazzo için öncelik kariyerine NBA’de devam etmek. İlgili haberde yıldız gardın serbest oyuncu piyasasında alacağı teklife bağlı olarak en az bir sezon daha NBA’de oynamak istediği belirtildi.

Campazzo, bu sezon Denver Nuggets’ta geçtiğimiz yılki performansının altında kaldı. Jamal Murray’nin yokluğunda Monte Morris’ten sonra takımın yedek oyun kurucusu olarak başladığı sezonda çaylak Bones Hyland’ın çıkışıyla beraber Arjantinli yıldız rotasyondaki yerini kaybetti. 31 yaşındaki oyun kurucu takımının play-off macerasında Golden State Warriors karşısında sadece 3.3 dakika süre bulabildi.

Avrupa kariyerinde İspanya’da UCAM Murcia ve Real Madrid formaları giyen Facundo Campazzo, eflatun beyazlılar ile 2015 ve 2018 sezonlarında EuroLeague şampiyonluğu kazanmıştı.