16 Nisan 2024

Ergin Ataman: “Maç Sonunu Daha İyi Oynadık”

Turkish Airlines Euroleague’de yedinci hafta mücadelesinde Maccabi Playtika’yı 91-89 mağlup eden Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ergin Ataman Maccabi karşısında maç sonunu daha iyi oynayarak salondan galibiyetle ayrıldıklarını belirtti.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ergin Ataman maça çok iyi başladıklarını belirtti. Özellikle Erten Gazi’nin maçın başında Wilbekin’in savunmasında iyi iş çıkardığını kaydeden Ataman konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Erten’den Wilbekin’e baskılı savunma yapmasını istemiştim. Maçın başında bunu başardık ve 11-0’lık bir seri yakaladık. Fakat sonra Elijah Bryant devreye girdi ve artarda zor şutları sayıya çevirerek takımını maçın içine soktu. Maçın ilk yarısında rakibin gardları üzerinde gereken baskıyı kuramadık. İkinci devre daha baskılı oynadık. Maccabi de iyi basketbol oynadı. Maç sonunu daha iyi oynayarak önemli bir galibiyet aldık.”

Bryant Dunston’ın Yerine Sertaç Şanlı

Ergin Ataman geçtiğimiz hafta Olympiakos deplasmanında gözüne aldığı darbe sonra sakatlanan Bryant Dunston’ın yokluğunda Sertaç Şanlı’ya şans tanıyacaklarını aktardı. Deneyimli çalıştırıcı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dunston geçtiğimiz hafta şansız bir sakatlık yaşadı. Gözüne aldığı darbe sonucu retina yırtığı oluştu ve 1 ay oynayamayacak. Geçtiğimiz sezon da yaşadığı sakatlık yüzünden takımdan uzun süre ayrı kalmıştı. Sertaç Şanlı kovid-19’u atlatmak üzere. Bryant Dunston’ın yokluğunda bir transfer yapmayı düşünmüyoruz. Sertaç’a sorumluluk vermeyi düşünüyoruz. Umarım bu süreçte bir sorun yaşamayız.”

Ergin Ataman geçtiğimiz hafta sonunda hayatını kaybeden Türk basketbolunun duayeni Yalçın Granit hakkında da açıklamalarda bulundu. Yalçın Granit ile iyi bir ilişkisi olduğunu aktaran başarılı antrenör Yalçın Granit’in adını yaşatmak için herkese sorumluluk düştüğünü söyledi.