17 Haziran 2024

Donovan Mitchell Takasında Lakers, Heat ve Nets Öne Çıkan Takımlar

ESPN’den Brian Windhorst’a göre, Donovan Mitchell takımı Cleveland Cavaliers ile sözleşmesini uzatmazsa, takas görüşmelerinde üç takım ön plana çıkmaya hazırlanıyor: Los Angeles Lakers, Miami Heat ve Brooklyn Nets.

Diğer yandan NBA medyasında Houston Rockets’ın da bu yaz Mitchell için devreye girebileceği öne sürüldü.

Hem Lakers hem de Nets’in ellerinde tekliflerle hazır olduğu belirtildi. Windhorst, “Çizgide yürümeye çalışıyorum, çünkü memleketim Cleveland’da kimsenin çıldırmasını istemiyorum, ancak tekliflerini hazırlayan birkaç takım var” dedi.

New York Knicks’ten bahsederken Windhorst, Doğu Konferansı’ndaki mevcut seriye odaklandıklarını ima etti ancak şehrin diğer ucunda Brooklyn’in devrede olabileceğini belirtti.

Bu arada Cavaliers hala playofflarda ancak Boston Celtics’e karşı ya tamam ya devam maçına çıkacaklar ve Mitchell’ın sol baldırındaki zorlanma nedeniyle maçı kaçırması bekleniyor.

Mitchell sakatlanmadan önce maç başına 29.6 sayı ortalamasıyla oynuyordu. Mitchell’ın 35.4 milyon dolar değerindeki kontratında bir sezon daha kaldı ve 2025-26 sezonuna kadar 37 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu bulunuyor.