4 Aralık 2023

Doncic’den Slovenya Milli Takımına Sevindirici Haber!

2023 FIBA Dünya Kupası‘nda yer alacak olan Slovenya Milli Takımı‘na süper yıldızı Luka Doncic‘den sevindirici haber geldi.

NBA’de Dallas Mavericks forması ile başarılı bir sezon geçiren ve ligin MVP adaylarından biri olan Sloven yıldız, milli takımı Dünya Kupası’nda yalnız bırakmayacağını doğruladı. Doncic, Filipinler, Japonya ve Endonezya’nın ortak ev sahipliğinde 25 Ağustos-10 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan organizsayonda yer alacak yıldızlardan biri olacak.

Slovenya Basketbol Federasyonu Başkanı Matej Erjavec, RTV‘ye verdiği röportajda “Luka, turnuvaya katılacağını Almanya maçından bir dakika sonra, katılacağımız kesinleşince doğruladı.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

Davranışları gerçekten de harika. İsrail maçı oynanırken Dallas’ta saat sabah altıydı. O maçı izledi. O denli maç yaparken sabahın altısında uyanıp maç izlemek kolay değildir. Koç Kidd ve takım sahibi Cuban da bu yaklaşımı onaylıyor. Onun katılımını onaylıyorlar.

RTV

Ülkemizde düzenlenen 2017 EuroBasket’de Slovenya’yı tarihinde ilk kez şampiyonluğa taşıyan Doncic, o günden beri milli formayı düzenli şekilde giydi. 23 yaşındaki yıldız oyuncu ülkesini 2021’de düzenlenen 2020 Olimpiyatları’nda, EuroBasket 2022’de ve Kaunas’ta düzenlenen 2021 FIBA Olimpiyat Elemeleri’nde temsil etti.

Geride bıraktığımız yaz düzenlenen Eurobasket’de ise Slovenya ile beraber turnuvaya çeyrek finalde veda ettikten sonra NBA’de 2022-23 sezonuna müthiş bir giriş yaptı ve şuana kadar 33.5 sayı, 9.1 ribaund, 8.1 asist gibi parmak ıssırtan ortalamalara sahip.